Filtrele

Ürün Tipi

Karat

Renk

Berraklık

Maden Rengi

Fiyat Aralığı

9849 379260

103 adet ürün bulunmuştur.

Pırlanta Baget Kolye

Şıklık ve zarafetin takılarla buluşturan takılar ve mücevherlerde çok farklı tasarımlar, modeller ortaya çıkmaktadır. Günlük kullanımdan, davetlere kadar birçok alanda farklı modeller ile hayatımıza dahil olan takılardan ve çok fazla tercih edilen seçenek olana bir tanesi de pırlanta kolyelerdir. Kadınlar günlük yaşantılarından, özel davetlere kadar her vakit zarfında şıklık ve güzelliklerini desteklemek, ön plana çıkarmak için kolyelere başvurmaktadır. Kolyelerin tasarım, kesim, çeşit ve modellerinin çok fazla olması kolyelerin de kendi aralarında kategorilere ayrılmasına neden olmaktadır. Bu tasarımlardan son dönemlerde ön plana çıkan ve çok tercih edilen birisi de pırlanta baget kolye. Pırlantanın zarifliğinin alışılmış kesimin dışına çıkarak dikdörtgen bir kesim ile modern bir görünüm kazanılmasını sağlayan ve çok beğenilen pırlanta baget kolyeler, her yaş ve zevke uygunluk göstermektedir. Pırlanta baget kolyeler, kadınlar tarafından her zaman şık ve değerli görülen pırlantaları dikdörtgen bir kesim modeli ile modern tasarımlar ile bir araya getirerek kadınların zevkine sunulmaktadır. Alışılagelmiş yuvarlak ve klasik tasarımlar yerine farklılığı seven ve farklı olmak isteyen kadınlar tarafından pırlanta baget kolyeler tercih edilmektedir.

Pırlanta Baget Kolye Tasarımları

Uzun yıllardır değerli bir yapıya sahip olan pırlanta kolye modelleri kadınlar için bir vazgeçilmez bir mücevherdir. En çok kullanılan pırlanta kolyeler, çok uzun sürelerdir kadınların güzelliklerini ön plana çıkarmak için kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Önemli bir akşamdan, gün içi kullanımlara kadar birçok zaman zarfında ve konumda rahatlıkla tercih edilen pırlanta kolyelerin en önemli tasarımlarından olan ve ön plana çıkan model pırlanta baget modeldir. Pırlanta baget modeller, pırlantanın dikdörtgen ve kare bir biçimde şekillendirilerek ortaya çıkması durumudur. Alıştığımız ve uzun yıllardır tercih edilen yuvarlak kesim anlayışına ters olarak daha sert hatların ve daha net çizgilerin olduğu bir tasarım yapısı ile karşımıza çıkmakta. Keskin hatların şıklık ile buluştuğu, kadınlar tarafından artık daha çok tercih edilmeye başlanan ve klasik pırlanta kolye algısından uzaklaşan bir tasarım anlayışıyla fazlasıyla tercih edilmektedir. Koçak tarafından pırlanta baget kolyeler farklı tasarım ve modeller ile birleştirilerek birbirinden şık ve geniş bir model yelpazesi sunmaktadır. Kolyelerde kullanılan pırlantaların boyut, karat gibi özelliklerine göre kendi aralarında da tasarımlarda farklılıklar meydana gelmektedir. Pırlanta baget kolyeler 0.01 karat ile 1.00 karat ve üzeri olacak şekilde bir karat aralığında kullanılmakta ve kolyelerde yerlerini almaktadır. Dikdörtgen pırlanta kesiminin birçok şekil ve tasarım ile entegre edilerek şıklığın özel bir işlemecilik ile kullanıcılara ulaşılması sağlanmaktadır.

Pırlanta Baget Kolye Tercihinde Önemli Hususlar

Tasarımlarında farklılığı ile ön plana çıkan baget kolyeler, kesim şekli, karat, pırlanta cinsi, tasarım şekline göre çok fazla seçenek ile karşımıza çıkmaktadır. Bu hususlar kolyenin değerinin belirlenmesinde ve kalitesi hakkında bilgi edinmek adına bizlere yardımcı olmaktadır. Karatın büyüklüğü baget pırlanta fiyatı ile doğru orantılı olarak artmaktadır. Karat durumu pırlantanın seçiminde ve değerinin belirlenmesinde en önemli etmenlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Karat büyüklüğünün yanı sıra bir diğer husus ise berraklık durumudur. Pırlantalarda berraklık kavramı pırlantanın kalitesini yansıtan unsurlar arasında yer almakta. Pırlanta içinde bulunan lekelerin boyutu, sayısı, göz ile fark edilebilir olma gibi nüanslar ile değerlendirilmektedir. Bu durum berraklık konusunda da kendi içinde de kategorilere ayrılmasını sağlamaktadır. Renk etkeni de çok önemli bir yer almaktadır pırlanta seçiminde. Pırlantaların parlaklığı kendi aralarında D-N gibi sınıflara ayrılmaktadır. Bunlar arasında D-H arasında olan pırlantalar gözle görülür parlaklığa sahiptirler ve genelde bu sınıf aralığında olan pırlantalar kullanılmaktadır. Bu önemli etmenler doğrultusunda pırlantalar seçiliyor ve işlemeler sonucunda harika tasarımlara dönüşerek bizler ile buluşuyor. Pırlanta baget kolyeler tasarım alanında farklılığı ile ön plana çıkmakta. Seçilen pırlantaların belirlenen tasarımlara dahil edilirken klasik ve yuvarlak tasarımların dışına çıkarak dikdörtgen ve keskin bir dizayn ile kadınların tercihi haline gelmekte. Renk, berraklık, karat, tasarım gibi birçok husus doğrultusunda seçimler ve işlemler yapılarak pırlanta baget kolyeler haline gelmekte ve son zamanlarda oldukça fazla tercih edilmektedir.

Şıklık ve Zarafeti Yansıtan Pırlanta Baget Kolyeler

Gün içinde, önemli bir etkinlikte, davette, toplantıda ve birçok yerde şıklık, enerji ve özgüven getirir. Kişilerin daha şık olabilmek adına takılar ile bir bütünlük sağlamaya çalışmaktadırlar. Bu hususta en çok tercih edilen takılardan birisi olan kolyeler dikkat çekmektedir. Çok uzun yıllardır tercih edilen, kadınların daha zarif ve hoş görünmesini sağlayan kolyeler son dönemlerde tasarım olarak farklılıklar göstermekte. Yuvarlak hatlı pırlantaların kullanılması yerine baget modeller tercih edilmeye başlandı. Bu durum daha keskin hatlar kullanılarak daha dikkat çekici bir yapıya bürünmesine fırsat sağladı. Bu keskin ve net hatlar daha belirgin bir yapıya bürünen kolyelerin ön planda olmasına olanak sundu. Baget kolyelerin tasarımlarının her konum ve kullanım şekline uygunluk sağlaması da tercih edilmesinde önemli bir etmen olarak yer almakta. Spordan davetlere ve önemli etkinliklere kadar geniş bir kullanım alanı sunarken şıklığı ile ön plana çıkmakta. Bu husus kadınların pırlanta baget kolye tercih etmesini sağlamaktadır. Alışılmışın dışında bir tasarım ile özellikle son dönemlerde dikkat çeken pırlanta baget kolyeler şıklık ve zarafeti bir araya getirerek kadınların beğenisine ve kullanımına sunulmaktadır.

 

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı