Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı

Filtrele

Tema - Koleksiyon

Ürün Tipi

Maden Rengi

Fiyat Aralığı

2120 115535

369 adet ürün bulunmuştur.

Altın Kolyeler
Altın, yüzyıllar önce keşfedilmiş ve Lidyalılar tarafından paraya çevrilmiş, pek çok alanda kullanımı olan oldukça değerli bir madendir. İşlenmesine göre ayar ya da karat birimi ile ifade edilen altının damgalaması, takılarda milyem cinsinden yapılmaktadır. Pek çok dış faktöre karşı direnç gösteren ve uzun yıllar boyunca ışıltısını muhafaza eden altın, asil duruşların, sade şıklıkların ya da ihtişamlı adımların ortak paydada buluştuğu nadir ürünlerden birisidir. Her ne kadar dış faktörlere karşı direnç gösterseler de kullanımı kolay altın kolyelerin bakımına dikkat etmekte ve her gün pamuklu bez ile silmekte fayda vardır. Yine de yüzeyde matlaşma var ise özel temizlik yöntemleri kullanılarak temizliği yapılabilir. İnce zevklere sahip kişilerin talebine cevap verebilecek ürünlere sahip Koçak, büyük altın kolye ürünleri ile gücünü göstermek isteyenlere nokta atışı tasarımlar sunmaktadır. Koçak imzası taşıyan hediyelik altın kolye ve diğer altın kolyeler, kolye uçları ve kolye aksesuarlarının seçimi için ürünleri inceleyebilir, sizin ve sevdiklerinizin anılarını ölümsüzleştirecek o şanslı ürünü seçebilirsiniz.

Koçak İmzası Taşıyan Altın Kolye Çeşitleri

Dünya ticaretine yön veren, her medeniyetin güç göstergesi olarak kullandığı ve uğruna savaşmaktan hiç çekinmediği altın, çok değerli bir madendir ve her kesimin ilgisini her dönemde çekmiştir. Altın, ilk keşfinden bu yana eşyalar, kıyafetler, saltanat aksesuarları, değerli süslemeler ve tabi ki çeşitli aksesuarlar yapılması için kullanılmıştır. Altın takılar tüm kadınların, özellikle de günlük hayatlarında suya sabuna sıklıkla temas eden kişilerin kararlı ve ışıltılı yapısı sebebi ile takı tercihlerinin ilk sıralarında yer almaktadır. Koçak, kadınların sevdiği alanlarda çok çeşitli koleksiyonlar oluşturmuş ve bu koleksiyonlarda birbirinden farklı tasarımlara sahip altın kolyeleri piyasaya sunmuştur. Anne ve çocuk, çiçek ve yonca altın kolye, doğa ve hayvan, tektaş, nazar boncuğu, kalp teması, harfler, inci, kelebekli, mineli, renkli taşlı, yıldız, sonsuzluk, kar tanesi altın kolye gibi figürlü gibi çok sayıda tema ve koleksiyon Koçak ailesinin altın kolye ürünleri arasında bulunmaktadır. Maden rengi olarak sarı, beyaz, rose, pembe ve çok renkli altın madeni seçenekleri bulunan altın kolye tasarımları, her zevke hitap eden estetik dokunuşlar ile el işçiliğinin güzelliğinden faydalanarak oluşturulmuştur.  Fiyatları modelden modele değişkenlik gösteren Koçak imzalı altın kolyeler, her bütçeye uygun bir ürüne sahip olduğu için oldukça rağbet görmektedir. Bir bütün halde altın kolyeleri, kolye uçlarını ya da sadece zincir kolye ürünlerini bulabileceğiniz Koçak kolyeleri girdiğiniz her ortamda ışıldamanızı sağlayacak özel tasarımlara sahiptir. Harf kolyeler ya da kolye uçları, sevdiğinizin ya da sizin için anlamlı bir kelimenin baş harfini taşımanıza olanak sağlayan, gizemli ve merak uyandırıcı ürünler olup, birkaç kolye ile kombine edilebilen spor altın kolye çeşitlerindendir. Altın metalinin oldukça parlak ve bir o kadar sert cam ile kaplanması anlamına gelen mineli kolyeler, renkli kişiliklerin yansıtıldığı canlı ve dikkat çekici kolyeler arasında önlerde yerini almıştır.

Altın Tektaş Kolye Modelleri ve Özellikleri

Altın göz alıcı bir parlaklığa sahiptir ve kadınların her yaşta, her ortamda kullandığı önde gelen aksesuar materyallerinden birisidir. Kadınlar küpe, bileklik, yüzük, kolye aksesuarlarına oldukça rağbet gösterir, bu aksesuarlar arasında kolyelere ağırlık vermektedir. Altın kolye modellerinde öne çıkan tasarımlara sahip Koçak, estetik tektaş kolye modellerini kullanıcıların beğenisine sunmaktadır. Altın kolye çeşitleri arasında estetik duruşu ve zarif ışıltısı ile her kombine şıklık katan, sade, asil ve modern bir duruş sergileyen tektaş kolyeler genellikle zirkon taş kullanılarak üretilmektedir. Pırlanta ile görünümünde hiçbir fark taşımayan zirkon taşlar, parıltılı güzellikleri ve kararma yapmayan sağlam yapıları ile takı yapımında sıklıkla tercih edilen şeffaf, kahverengi, kırmızı, sarı, mavi ve yeşil gibi farklı renklere sahip olabilirler. Yüksek ısıya dayanan zirkon taşlar çeşitli dış faktörlerden kolay kolay etkilenmezler. Koçak güvencesi ile altının narin tasarımlarda hayat bulduğu ince altın kolye ürünleri, ağırlıklı olarak sarı altın ya da beyaz altın zincire sahip olurlar. Tektaş altın kolyelerde bulunan altının ve taşın özellikleri ürün detaylarında bildirilmekte olup, genellikle piyasaya sunulan modellerde altın kolye 18 ayar ve 14 ayar ürünlerinin üretimine ağırlık vermektedir. Altın tektaş kolyelerde farklı taş kesim modelleri kullanılmakta ve kolyelerin havasını tamamen değiştirmektedir. Kare kesim tektaşlar modern tarzları yakalayan altın kolye ürünlerinde tercih edilirken, asaletin simgesi altın kolyelerde baget taşlar kullanılmaktadır. Narin altın kolyelerde incecik bir zincirin ucunda bulunan prenses kesim taşlar, sade şıklıkların gözbebeği aksesuarlardır. Kadınların her zaman, gece gündüz ve dört mevsim mutlaka kullandıkları aksesuarların başında gelmektedir. Günlük yaşantıda, özel davetlerde, iş hayatında ve her ortamda rahatlıkla kullanılabilecek hafif ve kullanımı rahat Koçak tasarımlarından oluşan tektaş kolyeleri inceleyerek size ve sevdiklerinize en çok yakışacak modeli bulabilirsiniz.</p>

Hediyelik Altın Kolye Tasarımları

Sevdiklerinize, onlara değer verdiğinizi anlatmanın en unutulmaz ve en kestirme yolu, her an üzerlerinde taşıyabilecekleri ve kimyasal deformasyona uğramayan altın madeninden elde edilen takılar olabilir. Altın kolye sevdiğinizin girdiği ortamlarda tüm bakışları üzerine çekmesini sağlayacak parlak ve göz alıcı güzellikte bir aksesuardır. Kadınların kendini en hazırlıksız hissettikleri anlarda bile tüm durumu toparlamaya yardımcı sade ve göz alıcı modeller, altın kolyeler arasında yerini almıştır. Anneler gününde annenize ya da eşinize, kız kardeşinize rahatlıkla anne – bebek ürünleri arasından özel tasarımları seçerek hediye edebilirsiniz. Güzelliği göz kamaştıran eşinize ya da sevdiğinize nazar boncuklu altın kolye hediye ederek, onun kötü niyetli gözlerden “simgesel” olarak korunmasına yardımcı olabilir ve sevdiğinize onu ne kadar önemsediğinizin mesajını verebilirsiniz. Hediyelik altın kolyeler çok işlenmemiş modeller arasından seçilecekse 22 ayar altın kolye ürünleri incelenebilir ve hediye edilen kişinin maddi ve manevi yanında destekçisi olunacağı ifade edilerek çifte mutluluğa sebep olunabilir.  Tektaş altın kolyeler kare kesim, baget kesim ya da prenses kesim gibi farklı kesit yüzeylerine sahip olabilir ya da taşı yuvarlak altın kolye gibi ışığın yansıyacağı geniş bir yüzeye sahip olabilir. Taşlı kolyelerde taşın kesim modeli, ışığın yansıma alanını etkileyeceği için kesim modellerini bilmekte fayda olabilir. Örneğin prenses kesim taşlar yaklaşık 58 kesit yüzeyine sahip, ışıktan neredeyse maksimum geri dönüş alabilen bir taş modelidir. Altının tüm ihtişamını yansıtan ve altın kolyelerin ışıltısını katlayan tektaş altın kolyeler sevdiklerinizi mutlu etmek için oldukça iyi bir alternatif olabilir. Altın kolyeleri sevdiğinize özel tasarlamak isterseniz altın harf uçlarından ve altın zincirden faydalanarak sevdiğinizin ismini yazabilirsiniz. İsim yazan kişiye özel tasarımlardan hoşlanan kişiler için bu hediye oldukça keyif verebilir. Uzun uzun isim yazmaktan hoşlanmıyor ve gizem seviyorsanız, sadece baş harfleri kullanıp altın zincir ile birleştirerek, sevdiğinizin hediyesini kendiniz tasarlayabilirsiniz.

Altın Kolye Seçiminde Bilmeniz Gereken Özellikler

Altın kolyeler pembe altın, sarı altın, yeşil altın ye da beyaz altın gibi renklerde çeşitli modellere sahip ürünlerdir. Bu renklerin elde edilmesi için 24 ayar saf altına çeşitli değerli madenler eklenir ve bu eklenen materyallerin oranına göre belirli renkler elde edilmektedir. Yeşil altın, halk arasında bilinen adı ile sarı altın yüzde 75 oranında gümüş ile karıştırılmış ve kalan yüzde 25’lik oranı bakır ile tamamlanmış altınlara ait klasik kendine has rengidir. Rose (pembe) altın olarak bilinen ve esasında kırmızı altın olan rengi elde etmek için sarı altının aksine, elde edilecek ayar için kullanılan saf altının üzerine yüzde 75 bakır ve yüzde 25 gümüş metali elde edilmektedir. Özellikle altın tektaş kolye, küpe ve yüzüklerde sıklıkla tercih edilen beyaz altın rengi ise, saf altının nikel ve platin metalleri ile karıştırılmasının sonucunda ortaya çıkmaktadır. Gümüş ya da bakır karıştırılması altın kolyelerin fiyatını ve kalitesini etkilememektedir. Altın kolye fiyatları, altının renginden bağımsız olarak sadece hesaplanan ayarına ve gram ağırlığına göre değişmektedir. Ayar ifadesi doğada bulunan saf ve oldukça kıymetli ve kıymetli olduğu kadar da yumuşak saf 24 ayar altının sertleştirilebilmesi için ilave edilen metallerin miktarını belirlemektedir. Basitçe altının safsızlık oranı olarak ifade edilebilecek ayar ölçüsü, karat ile eşdeğerdir. Ancak milyem değerinde rakamlar farklılaşmaktadır ve altın takılarda genellikle değerler milyem olarak damgalanmaktadır. Örneğin yaklaşık yüzde 91,6 saf altın içerdiği bilinen 22 ayar altın takılara .916 damgası basılır ve bu 916 milyem olduğunu göstermektedir. Milyem ölçüsü, takıda bulunan saf altın oranının, yüzde değil, binde hesabı sonucu elde edilmektedir. 14 ayar altın kolye yüzde 58,5 oranında saf altın içerdiği için 585 milyeme eş değerdir ve .585 rakamı damgası taşımaktadır.

Altın Kolyelerin Kullanım ve Bakımı için Öneriler

Altın madeni, yapısı gereği oldukça yumuşak bir materyaldir ve şekil vermek, dövmek çok kolaydır. Şekil verme ve takı gibi çeşitli nesneler haline getirmek için saf altın öncelikle çeşitli gümüş, nikel, bakır, platin, paladyum, çinko gibi metaller ile karıştırılarak işlenmiş altına dönüştürülür. Ayarı düştükçe sertliği artan altın, 22 ayar sınıfında iken hala hafif bir yumuşaklığa sahiptir ve sert darbelere maruz kalırsa şekil değiştirerek bükülebilir. Altının ayarını geleneksel olarak diş ile ısırarak kontrol etme yöntemi bu teoriye dayanmaktadır. Bu sebeple özellikle 22 ayar altın kolyelerin sert darbelerden korunması, takının formunu muhafaza etmek için önem taşımaktadır. Sert darbelere maruz kalmasa da kullanılmadıkları zamanlarda çizilmesinin engellenmesi ve kalıcı izler oluşmaması için diğer takı ve mücevherlerden ayrı bir şekilde, yumuşak kendilerine özel kılıflarında muhafaza edilmesi faydalı olacaktır. Su, deniz suyu, nem gibi faktörlerden etkilenmeyen, ter gibi asidik sıvılara karşı dayanıklı olan altın, hava ile reaksiyona girmez, yapısı deforme olmaz, ömür boyu rengini koruyarak ışıltısından ve büyülü güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemektedir. Ancak altın kolyeleri kullanırken parfüm ve deodorantlara, krem gibi kozmetik ürünlerine direk temas etmemesine, çamaşır suyu, klor ve benzeri aşındırıcı temizlik kimyasallarından uzak tutulmasına dikkat edilmelidir. Zarif altın kolye ürünleri, bakımına dikkat edildiği sürece ve zararlı çevresel faktörlerden korunduğu sürece taşlarından kayıp vermeden, yüzeylerinde çizik ve matlaşma olmadan çok uzun yıllar boyunca kadınların boynunda tüm ihtişamı ile parlayabilir. Harfli altın kolye, uğur böcekli, nazar boncuklu, figürlü pek çok altın kolye Koçak tasarımları arasında bulunabilir. Bu modeller taşlı kolye modelleri olup, kolyelerde bulunan taşların parlaklığının korunması için sıklıkla pamuklu bez ile silinmesi yararlı olabilir. Her gün ışıltılı kolyeler için Koçak ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı