Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı

Filtrele

Renk

Ürün Tipi

Alyans Genişliği

Maden Rengi

Fiyat Aralığı

7269 87282

232 adet ürün bulunmuştur.

Alyanslar

Sevmek her şeyden önce kendiniz için yapabileceğiniz en güzel şeylerden birisidir. İnsan bir insanı sevdiği zaman; kendini de sever, çevreyi de sever, hayvanları da sever. Hayata daha güzel bir pencereden bakar, kendi dünyasını güzelleştirirken aslında fark etmeden yavaş yavaş çevresinin dünyasını da güzelleştirir. Dolayısıyla bir insanı sevdiğiniz de aynı zamanda onunla her an birlikte olmak ister, daha çok an yaşamak ve paylaşma ihtiyacı içinde olursunuz. Bunun içinde bir ömür boyu onunla olma isteğinizi dile getirir ve evlenme yolunda en güzel ve ilk adımlarınızı atmış olursunuz.

Evlilik yolunda atılan ilk adımlardan sonra ki en önemli nokta alyans seçimi olmaktadır. Alyans ise sevdiğiniz kişi ile birlikte bir arada atacağınız bu adımda ömür boyu yolculuğunuzun ve sizi birbirinize bağlayan en güzel ve özel simgesidir. Alyans, farklı maden seçeneklerinden yapılan, yuvarlak form biçiminde olan bir yüzüktür. Şüphesiz günlük kullanımda hem erkeğe hem kadına eşlik eden alyans seçimi çiftler için oldukça önem arz ediyor. Hem zevk ve tarzınızın yansıtması hem de birbirini seven iki kişi için özel bir seçim yapılması çiftler için zor ama en keyifli seçimlerden de birisidir. Klasik altın rengi olan sarı renk haricinde Koçak’ta tarzınıza uygun sade modellerin dışında daha modern seçeneklerde bulunmaktadır. Beyaz, rose, pembe ve çok renkli renk seçenekleri size özgün ve şık tasarımları ile sunulmaktadır.

Nişanların ve evliliğin olmazsa olmazları olan alyans, Koçak farkıyla sevdiğiniz kişi ile aranızdaki bağı simgelemenizde size şık ve özgün modellerini sunarak, mutluluğunuza ufakta olsa katkı da bulunmaktan kıvanç duyuyor.

Geçmişten Günümüze Değerini Kaybetmeyen Alyansların Kullanımı

Evliliğin simgesi olan ve günlük hayatınızın şüphesiz vazgeçilmez bir parçasıdır, alyans. İnsanlar için önemi ve kıymeti geçmişten günümüze hiç değişmemiş hatta giderek artmıştır. Alyans kültür, din, dil fark etmeksizin dünyada bulunan herkes için oldukça önemli bir takıdır. Günlük hayatın vazgeçilmez parçası ve bu kadar önemli olan alyansların uzun bir tarih geçmişi de bulunuyor.

İnsanlık tarihi kadar eski olmasa da ilk uygarlıklar tarafından da kullanıldığı bilinen alyansın kullanımı da oldukça önem teşkil etmektedir. Çünkü evlilik yüzüğü olan alyans, özel günlerinizin dışında günlük hayatınızın birçok alanında sizlerin yanında olmaktadır. Günlük hayatın vazgeçilmez takısı olan alyans; genişliği, rengi gibi kullanım açısından oldukça önemli olan bu özelliklerinin dışında, Koçak’ta el işi ve sade alyans modellerinin yanı sıra birbirinden farklı çeşitleri ile kullanım alanlarınızı rahatlatmaktadır. Kullanım alanlarını rahatlatmanın yanı sıra Koçak alyans modelleri her zevk ve beğeniye hitap eden seçenekleriyle sizlere koleksiyonundan oldukça çeşitli modeller sunmaktadır. İster tekli olarak, isterseniz çift olarak alabileceğiniz alyanslar bulunuyor. Nişan, düğün veya nikah gibi en özel anlarınızda mutlaka tercih edilen alyansları Koçak’ın eşsiz tasarım modelleri ile taçlandırabilir ve Koçak güvencesi ile sahip olabilirsiniz. Özellikle kullanım için alyansın genişliği çok önemlidir. Koçak alyans modelleri farklı genişlik seçenekleri ile bu ihtiyacınıza cevap veriyor. Koçak 5mm, 6mm, 7mm, 8mm ve 9mm olmak üzere beş farklı genişlik aralığı seçeneğiyle size modelleri sunmakta ve günlük kullanımınız olsun, özel günler olsun sizi her anınızda özel hissettirmenin yanı sıra rahat hissettirmeyi de amaçlamaktadır.

Ayrıca ülkemizde genellikle alyans kullanımı evlenmeden önce ve evlendikten sonra farklılık göstermektedir. Kadın ve erkek nişanlı iken alyanslarını sağ ellerinin yüzük parmağına takmaktadır. Evlendikten sonra sol elin yüzük parmağına geçen alyans, kültürümüzde bir nevi kullanımı ile karşımızdaki insanın medeni durumu hakkında bilgi de vermektedir.

Koçak alyans, altının hem ihtişamlı beyaz ve sarı renkleri ile buluşarak hem de rose, pembe renkleriyle zevk ve tarzlarınıza da hitap ederek göz doldurmaktadır. Bunun yanı sıra birbirinden farklı model;  özgün, şık tasarımları ile sizin için en önemli kullanıma sahip takınızı daha da özel kılıyor.

 

Alyansın Anlamı ve Önemi

Yüzük takma geleneği oldukça eski eskiye dayanmaktadır. Hatta milattan öncelere kadar dayanıldığı söyleniyor. Yüzük sadece bir süs eşyası olmaktan ziyade ilk zamanlarda bir inanış üzerine daha çok takılmıştır. Bu eski inanışa göre vücuda metal takmak sizi tüm kötülüklerden korunduğuna inanılmaktaydı. Tabi zamanla bu inanış insanlar nezdinde azaldı ve yüzük güzelliğin en önemli simgelerinden biri haline geldi.

Bir yüzük çeşidi olan alyans ise tarihçesine bakıldığında insanların oldukça önem verdiği günlük hayatta en çok kullandığı bir takı olmuş. Manevi değeri çok yüksek olan alyanslar aynı zamanda bir insanın evli, sözlü veya nişanlı olduğunu gösteren bir simge olduğundan kendisine sormadan medeni durumu hakkında kolayca bilgi edinebileceğiniz bir takı olmuştur.

Bir inanışa göre, kadın ve erkek bir elmanın iki yarısı gibi kabul edilmektedir. Erkek ve kadının bir arada olmasının ise tam bir insanı yansıttığına inanılmıştır. Bu yüzden alyanslar diğer yüzük çeşitlerine göre taşıdığı manevi anlam daha yüksek olmuştur. İki insanı birbirine bağlayan sadakatin simgesi olan alyans aynı zamanda, sevdiğinize ait bir parçayı yanında taşımaktır.

Hem Eski Mısır’da hem de Antik Roma’da insanlar yüzüğü sol ellerinin dördüncü parmağına takıyorlardı. Çünkü inanışa göre sol elin dördüncü parmağından kalbe kadar hiç kesilmeden giden bir damar olduğuna inandıklarından alyanslarını sol elin dördüncü parmağına takmayı tercih etmişlerdir. Günümüzde de bu inanca inanıp saygı duyan ve bu şekilde uygulayan oldukça insan var. Türk toplumu geleneğinde de zaten genellikle nişanlı olanlar alyanslarını sağ eline takıyorlar. Evlendikten sonra da sol elin dördüncü parmağına takılmaya başlanıyor. Alyans her ne madenden veya materyalden yapılmış olursa olsun insanlar için her zaman sadakatlerinin ve sevgilerinin bir göstergesi olmuştur.

Alyans Modelleri

Alyans eski zamanlarda genellikle kenevir, deri, fildişi ve kemik gibi materyaller ile yapılmıştır. Günümüzde ise altın gibi daha değerli madenlerden yapılmaktadır. Altın alyans fikrini ise ilk kez 860'lı yıllarda Antik Roma’da Papa Nicolas tarafından ortaya atılmış. Böylece nişan ve düğün yüzüğü ayrımı da ilk olarak burada denenmiştir. Ancak bu konuda kesin ayrımı 1215 yılında Papa III. Innocentius gerçekleştirmiş. Papa çiftlerin evlenme kararı aldıktan sonra bir süre yüzük takarak nişanlı kalmalarını tavsiye ederek bu durumu kalıcı hale getirmiştir. Günümüzde de alyans, nişan ve evlilik törenlerinin en nadide ve olmazsa olmaz parçasıdır. Sevdiğiniz insanla olan bağlılığınıza dair ilk adımları attığınız anlarda size eşlik edecek alyansların modeli de oldukça önemlidir.

Her iki kişi içinde özel ve önemli bir takı olan alyans, modeline karar vermekte bazen çiftler için oldukça zor olabiliyor. Daha fazla çeşit ve model görmeden ziyade, tarz olarak istenilen modelin bulunması kolay olmuyor. İnsanlar artık alyanslarında da, kendi zevklerini yansıtan esintiler görmeyi hem günlük hayatta kullanıma uygun sadelikte ayrıca özel zamanlarlar da kullanılacak şıklıkta alyans modelleri tercih etmektedir. Koçak alyans modelleri tüm bu ihtiyaçlarınıza cevap verecek modelleri ile sizlerle buluşturuyor. Klasik ince model alyanslarının yanı sıra özgün tasarımlarıyla taşlı ve kare şeklinde çift alyansları ile de her kesimden zevke hitap etmektedir. Ayrıca sadece çiftli model alyansları değil tekli alyans modelleri de mevcut ve onları da sizlere sunuyor. Sarı, beyaz, rose, pembe renk seçenekleri mevcut olan Koçak, klasik seçimlere alternatif olarak sizlere rose ve pembe renkli şık ve özgün tasarımlı alyans modellerini de sunarak her zaman değerli isteklerinize önem vermekte ve bu isteklerinizi karşılayarak, sizler için en değerli anlarınızı en güzel şekilde taçlandırmaktan mutluluk duyar.

Alyans Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alyans takı olarak insanların en uzun süre ve en sık kullandığı parçadır. Bu kadar uzun süre ve sık kullanılan bir takının seçiminde oldukça dikkatli ve özenli olunması da önem arz etmektedir. Alyans seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar:  madeni, rengi, genişliği ve ayarıdır.

İlk öncelikle alyansın maden rengine karar verilmelidir. Genellikle evlilik ve nişan törenlerinde altın alyans modelleri daha çok tercih edilse de paladyum, gümüş ve platin maden seçenekleri de mevcuttur. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta hem kullanım ve zevk açısından hem de bütçe açısından sizin için hangisinin daha uygun olduğunu bulmaktır. Altın klasikleşmiş ve vazgeçilmez tercihlerden biridir. Altın ölçülebilen bir maden olduğundan ayarına karar verebilme noktasında söz sahibi olduğunuzdan ve Koçak’ın özgün ve şık altın alyans modelleri zevklerinize her daim hitap edebilmektedir.

İkinci nokta alyansın rengine karar vermek. Renk çok kişisel ve stille alakalı bir durum olduğundan burada zevklerini ve tarzınıza uygun ama aynı zamanda diğer aksesuarlarınıza da uyum sağlaması önemli bir husustur.

Üçüncü nokta ise alyansın genişliği. Burada da, elinizin yapısına göre uygun bir yüzük seçmeniz görünüş açısından sizler için daha şık ve güzel durur. Aynı zamanda alyans, hayatınızın her anında size birçok yerde eşlik ettiğinden çok fazla dar olmaması da kullanım açısından sizin için daha rahat olacaktır.

Dördüncü olarak eğer alyansınızı altın olarak seçmeye karar verdiyseniz bu noktada ayar seçimi de oldukça önemlidir. Alyansı uzun yıllar kullanacağınızdan dolayı sağlam olması en önemli husustur. Bu nedenle en fazla seçeneğe sahip olan Koçak 14 ayar altın alyans modellerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Çünkü sert olduklarından hasarlara karşı daha dayanıklıdırlar.

Alyans Fiyatları

Ülkemizde hemen hemen her nişanlı ve evli çift alyans kullanmaktadır. Ve alyans bu çiftler için en kişisel ve özel takılarındandır. Aralarındaki sadakatin simgesi olması ve birbirlerinde olan çift olarak taktıkları tek takı olduğundan manevi anlamı ve değeri yüksek nadide bir parçadır. Çiftler alyanslarını bir ömür parmaklarında takacaklarından, uzun süre kullanıma uygun sağlam ve dayanıklı olması da tercih edilen önemli bir husustur. Bu kadar dikkatle ve titizlikle seçilen ama daha da önemlisi birlikte bir yolculuğa adım atan bir çiftin en özel takıları olduğundan manevi değeri de oldukça yüksek olan alyansın fiyatları da çiftler için önemlidir.

Alyans fiyatları belirlenirken de birçok faktör göz önünde bulundurulmaktadır. Modeli, maden seçimi, işçiliği, kalitesi gibi hususlar fiyatın belirlenmesinde etkin rol oynarlar. Her zevke hitap eden Koçak altın alyans modelleri tüm bu değerli istek ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak herkesin bütçesine en uygun şekilde hitap etmektedir. Fiyatlamalar ise alacağınız tasarım ve modele göre kategorize edilerek sizlere sunulmaktadır. Sizlerin en güzel anlarına eşlik edecek ve bir ömür boyu mutluluğunuzun nişanesi olacak alyansları Koçak güvencesi ile sahip olabilirsiniz.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı