Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı

Filtrele

Ağırlık

Ürün Tipi

Bilezik Genişliği

Maden Rengi

Fiyat Aralığı

16606 69225

232 adet ürün bulunmuştur.

22 Ayar Altın Bilezik

Altın, doğada bulunduğu ilk günden bugüne her zaman değerli bulunmuş ve gerek eşyalarda gerek ticarette gerekse aksesuarlarda sıklıkla kullanılmıştır. Altın madeni Dünya üzerinde en çok Çin, Avustralya, ABD, Rusya başta olmak üzere pek çok ülkeden çıkarılabilir. Ülkemizden de elde edilen altın madeni, Artvin, Balıkesir, Çanakkale, Gümüşhane, Fatsa, Eskişehir, Erzincan gibi farklı illerden elde edilebilmektedir. Her milletin her dönemde ilgi gösterdiği ve gücün simgesi haline getirdiği altın ürünleri, kadınların her zaman ilgisini çeken olağanüstü bir ihtişama sahip olmuştur. Koçak, değerli ve ihtişamlı altın madenini ustalıkla işlemekte ve estetik tasarımları ile buluşturmaktadır. Koçak tasarımlarında en çok talep edilen ürünlerden birisi bileziklerdir ve toplumun her alanında kadınların günlük yaşamlarında ve özel davetlerinde ilk sıralarda tercih ettiği aksesuarlardır. Altın bilezikler esas olarak ayarlarına ve gramlarına göre sınıflandırılırlar. Farklı ayarlarda altın bileziklerin en üst oranda altın içerikli olan sınıfı 22 ayar altın bileziklerdir ve farklı gramlarda üretilebilmektedir. Her ihtiyaca cevap verebilen altın bilezik modelleri 5 gr 22 ayar altın bilezik ürünlerinden 21 – 29 gr ağırlıklarına kadar üretilebilmektedir. Ağırlıklı olarak tercih edilen ağırlık sınıfı 22 ayar altın bilezik 16 gram sınıfı ve üzerinde ki sınıflardır.

Altın Bileziklerde Ayar Nasıl Belirlenir?

Dünya ticaretine yön veren altın, doğadan elde edildiğinde saf halde 24 ayar olarak kabul edilmektedir. Yüzde 100 saflık simgesi olan 24 rakamı, keçi boynuzu çekirdekleri (carob) ile tartılan değerli taşlardan ulaşılmış bir rakamdır. Saf halde oldukça yumuşak olan altın, işlenebilmesi için çeşitli madenler ile karıştırılmaktadır. Bu karıştırma oranına göre altının ayarı belirlenir. 22 ayar altın bilezik ve diğer aksesuarların %91,6 civarında saf altın içerdiği bilinmektedir. 20 ayar altınlar %83,3 oranında saf altın barındırırken, 14 ayar %58,5 oranında saf altın içerir. Ayar sayısı düştükçe, işlenmiş altının içeriğinde bulunan saf altın oranı düşmektedir. Saf altına ilave edilen madenlerin cinsine ve oranına göre renkli altınlar elde edilebilir. Altının bilinen kendine has rengi halk arasında bilinen adı ile sarı altın, literatürde ise yeşil altındır. 24 ayardan 22 ayara getirilmesi için sadece %75 oranında gümüş, %25 oranında bakır ile karıştırılması sonucu elde edilir. Beyaz altın elde etmek için bilinenden farklı olarak gümüş değil, nikel – platin karışımından yararlanılır ve son olarak radyum kaplama yapılması ile parlak beyaz renk elde edilir. Sarı altına karıştırılan gümüş ve bakırın oranı tersine çevrilip; %75 bakır, %25 gümüş karışımı ilave edildiğinde rose altın ya da pembe altın isimleri ile bilinen kırmızı altın elde edilebilir. Fantezi aksesuarlarda genellikle 3 renk altından da yararlanılabilmektedir ancak 22 ayar altınlarda ve 22 ayar bileziklerde genellikle sarı altın rengi kullanılmaktadır. Altın fiyatlarında altın renginin hiçbir önemi bulunmamaktadır. 14 ayar pembe, sarı ya da beyaz altının içeriğinde bulunan saf altın oranı %58,5 altın olduğu için, değeri bu orana göre hesaplanmakta, diğer faktörler fiyatı değiştirmemektedir. 22 ayar altın bilezik fiyatı içerdiği %91,6 oranında saf 24 ayar altının birim fiyatı üzerinden hesaplanmakta olup, bileziğin gramına ve işçiliğine göre değişkenlik göstermektedir.

Sevdiklerinizin Unutamayacağı 22 Ayar Altın Bilezik Modelleri

Düğünlerde, özel günlerde, yıl dönümleri ya da doğum günlerinde sevdiklerinize hediye edebileceğiniz ve onlara verdiğiniz değer gösterebileceğiniz en iyi hediye ürünlerinden birisi altın bilezik ürünleridir. Sevdiklerinize hem şık ve güzel bir hediye vermek, hem de dar günlerinde destek olabileceğiniz yatırım amaçlı bir ürün vermek isterseniz kuşkusuz en doğrusu 22 ayar altın bilezik hediye etmek olabilir. İşçiliği az olan ve bozdururken kazandıran 22 ayar altın bilezikler, evlenmek üzere olan çifte düğün törenlerinde mutluluk veren bir destek olacaktır. 4 mm, 10 mm ve 20 mm gibi çeşitli bilezik genişliği alternatifleri olan Koçak, sevdikleriniz için en estetik 22 ayar altın bilezik modellerine sahip olabilir. Altın bileziğin genişliği gramı ile doğru orantılı olmak zorunda değildir ve 22 ayar altın bilezik 8 gram fiyatı 6 mm bilezik ve 8 mm bilezik ile aynı değerdedir. Altın bilezik fiyatını belirlemede esas olan faktör gram ağırlığı ile karat ayarıdır. Düğünlerde gelinlere genellikle aileleri tarafından 22 ayar altın bilezik 25 gr ağırlığında takılmakta olup, evlenen çocuklarının kötü günlerinde desteği olması için yatırım aracı olarak görülmektedir. Bu bileziklerin model seçimi genellikle taş içermeyen ve işçiliği düşük modellerden yapılmaktadır ve genellikle hem kız ailesi hem de erkek ailesi anlaşarak aynı modelden hediyelik bilezik seçmektedirler. Uzak akrabalar genellikle 6 gram, 8 gram gibi ince bilezik modellerden yana tercihlerini yaparken, mümkün olduğunca geniş alternatifleri değerlendirmektedirler. Sevdikleriniz için en doğru altın bilezik seçimi için Koçak ürünlerini inceleyebilir ve birbirinden estetik modeller arasından sevdiğinizi mutlu edecek modeli seçip alabilirsiniz.

Yatırım için Tercih Edilebilecek 22 Ayar Bilezik Çeşitleri

Her kadının beğenisini kazanan altın ürünleri, Koçak imzasını taşıyan nadide tasarımlar ile hayat bulmaktadır. Estetiğe ve zarafete önem veren kadınların altın bilezik seçimine özen gösterdiği ve şıklıklarını tamamlayacak 22 ayar altın bilezik modelleri üzerine yoğunlaştıkları söylenebilir. Sadece şıklıklarını tamamlayan ürünleri değil, tasarruf edebilecekleri modellerin arasından seçim yapmak isteyen kişiler işçiliği az ürünleri seçerek yatırım yapabilirler. Altın bilezikler alınırken gram fiyatına göre hesaplanan fiyatına ek olarak, işçilik bedeli ödenir. Bu işçilik bedeli en basit işçilikler için altın bilezik bedeline, 24 ayar altın fiyatının dörtte biri kadar işçilik bedeli ilave edilirken, işçilik yükseldikçe bu bedel artar, maksimum olarak 24 ayar altının fiyatı eklenmektedir. Örneğin alırken 22 ayar altın bilezik 20 gram fiyatı ve ek olarak bileziğin işçilik fiyatı ödenir ve satarken sadece 22 ayar altın bileziğin o gün belirlenen kura göre 20 gram fiyatı hesaplanarak parası alınır ve işçilik göz ardı edilir. Bu sebeple işçiliği yüksek altın bilezikler satma niyeti olmadan, ömürlük bir hatıra olarak alınırlar. Ancak işçilik bedeli az olan altın bilezikler yatırım için tercih edilmekte ve ağırlıklı olarak yatırımlık altın bilezikler 22 ayar sınıfından talep edilmektedirler. Özellikle söz, nişan, düğün merasimlerinde evlenmek üzere olan gelin ve damada yakın akrabaları tarafından takılan bileziklerin yatırım için tercih edilebilecek modellerden olması tavsiye edilir ve bu çift akrabaları sayesinde yeni ev giderlerini karşılayabilir, ya da ileri dönemler için çocuk vb. yeni oluşacak giderlerini düşünerek saklayabilirler. Kendiniz için ya da sevdikleriniz için, hiç umulmadık bir anda çıkış kapısı olabilecek göz alıcı bir aksesuar satı almak istediğinizde, Koçak tasarımlarından bir model seçebilir, değerli altın madeninin hem maddi hem de manevi değerinden faydalanabilirsiniz.

Tercihlerinizi Kolaylaştıracak Altın Bilezik Seçim Önerileri

 Altın bilezikler çok çeşitli ayarlarda, çeşitli gramajlarda, farklı genişlikler ve birbirinden güzel modeller ile her dönemde tercih edilen ve modası hiç geçmeyen zamansız takılar olmuştur. Her ülkenin önem verdiği ve ülkelerin güç göstergesi için büyük anlam yüklediği altın madeni, saf halde oldukça yumuşaktır ve işlenmesi için belli miktarlarda gümüş, bakır, nikel, platin ve benzeri metaller ile karıştırılmaktadır. Bu karışıma göre ayarı ve rengi değişebilen altın bilezikler, her dönemde sıklıkla 22 ayarda ve sarı altın renginde tercih edilmiştir. Altın bileziklerde bombe verilmiş ürünler, taş detaylara sahip ürünler, farklı yönlerde kesitler içerenler, süslü çizgiler ya da geometrik desenler içeren pek çok çeşit bulunmaktadır. Klasik modelleri koleksiyonunda bulunduran Koçak, özel tasarım modelleri ve hayal edilen tasarımları altının ışıltısı ile buluşturmuştur. Görünümüne özen gösteren har kadının kullanmak isteyeceği Koçak tasarım 22 ayar altın bilezik çeşitleri farklı zevklere ve farklı kullanım alanlarına göre tercih edilebilecek çeşitliliğe sahiptir. Düğünlerde, özel davetlerde büyük bir özen ve tutku ile kadınların taşıdığı altın bilezikler genellikle göz alıcı geniş bilezik modelleri arasından tercih edilmektedir. Günlük kullanım için alınan ve kadınların her an her yerde ışıldamasını sağlayan bilezikler daha rahat kullanıma sahip ince ve orta kalınlıkta 22 ayar altın bilezik 10 gram 20 gram gibi çeşitli gramajlarda talep edilebilmektedir. Tüm bakışları toplayan, her yaştan kadınların ilgisini çeken, toplumun her alanında ortak zevk paydasına sahip altın bilezikler, yeni doğum yapmış annelere hediye edilecekse taşsız ve düz kesim bombesiz modellerden, kullanım esnasında minik bebeği rahatsız etmeyecek tasarımlardan seçilebilir. 22 ayar altın bilezik 15 gram ağırlığında tercih edildiğinde detayları daha belirgin, farklı motifler ile süslenmiş bilezik tasarımları meydana gelebilir ve kadınların girdikleri ortamda anında dikkat çekmesini sağlayabilir.

Koçak 22 Ayar Bilezik Modelleri

Koçak bilezikler farklı ayarlarda ve gramlarda bulunabilmekte olup, Koçak imzası taşıyan birbirinden özel tasarımlarda ilgililerin beğenisine sunulmaktadır. Her zevke uygun olarak farklı genişliklerde tasarlanan altın bilezikler, 22 ayar altın halka bileklik burma bilezik, taşlı bilezik, kelepçe bilezik gibi ana modeller altında çeşitlendirilmektedir. Sarı renkli altın ya da çok renkli altın işlenerek elde edilen altın bilezikler saltanatın ve gücün simgesi olarak tüm Dünya kadınlarının ilgisini cezbeden aksesuarlardır. Kadınların aksesuara ve bileziklere olan sevgileri, altına olan merakı ile birleşince yaratıcı tasarımlar ve göz alıcı ürünler ortaya çıkmıştır. Koçak 22 ayar bilezik modellerinde geometrik desenler, bal peteği modeller, bombeli ya da düz kesit ürünler bulunmaktadır. 22 ayar altın bilezik 10 gr ürünleri talep edildiğinde Koçak tasarımı şerit bilezikler öne çıkmaktadır. 22 ayar altın bilezik 14 gram ya da 15 gram tercih edilirse taşlı işlemeli ürünler incelenebilir. Bombeli modellere de koleksiyonunda yer veren Koçak, yenilikçi tasarımlarından geleneksel bileziklerine kadar geniş bir yelpazede her yaşa, her zevke hitap edebilmektedir. Koçak ürünleri tamamen el işçiliğine sahip 22 ayar altın bilezik ürünleridir. El emeği taşıyan bu ürünlerin gramajlarında ve ayarlarında bir miktar sapma olabileceği bildirilmektedir. Altının hava ile reaksiyona girip oksitlenmemesi, sudan etkilenip kararmaması, deniz suyuna karşı dirençli olması, sabun, şampuan, parfüm, deodorant, çamaşır suyu gibi çeşitli kimyasallardan etkilenerek yapıda deformasyona uğramaması ve dış faktörlere karşı kararlı davranması çok büyük önem taşımaktadır. Tüm bu dayanıklı yapısının yanı sıra, göz alıcı bir parlaklığa da sahip olması ve kolaylıkla işlenip şekil verilebilmesi gibi pek çok fiziksel ve kimyasal özelliği, altının takı olarak kullanılmasının en önemli sebeplerindendir. Böylelikle kadınlar, günlük hayatlarında ve özel anlarında rahatlıkla altından elde edilmiş bilezikleri ve diğer aksesuarları kullanabilmektedir.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı