Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı

Filtrele

Ağırlık

Ürün Tipi

Maden Rengi

Fiyat Aralığı

27694 83085

20 adet ürün bulunmuştur.

Altın Burma Bilezik

Dünya’da en çok değer verilen ve hem maddi hem manevi pek çok anlam yüklenen altın madeni, kararlı ve çevresel koşullara dayanıklı yapısı ile her kesimden kadının çalışırken, davetlerde gezerken, çocuk bakarken ya da ağır işler yaparken her koşulda kullanabilecekleri aksesuarların ortak noktasıdır. Altın bilezikler arasında model itibari ile ve yatırıma uygun olması sebebi ile altın  burma bilezik ürünleri en çok tercih edilen ürünler olmakla birlikte genellikle iki tip sınıflandırmaya tabi tutulmaktadır. Tekli, ikili ya da üçlü burma olarak sınıflandırılan burma bilezikler, 10 gr, 30 gr, 40 gr,  20 gram burma bilezik gibi ağırlıklarına göre de sınıflandırılmaktadır. Koçak ailesi dilediğiniz modelde ve gramajda burma bileziği bulabileceğiniz geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Kalıp altının ateşte eritilip dövülmesi ile şekillendirilen altın bileziklerden burma modeline sahip olanlar tek veya daha fazla şerit altının kendi etrafında burulması ile üretilmekte ve adını üretim yönteminden almaktadır. Sevdiklerinize özel anlarında hediye ederek maddi ve manevi desteğinizi göstermek için tercih edebileceğiniz burma bileklikleri yatırım amaçlı kendinize de alabilir, estetik zevkinizi günü geldiğinde maddi ihtiyacınızı karşılamak için paraya dönüştürebilirsiniz. Farklı ayar, gramaj ve tasarımlarda karşınıza çıkan burma bilezik modelleri, her an ışıldamanızı sağlayabilir ve katıldığınız tüm ortamlarda dikkatleri üzerinize çekmenize yardımcı olabilir.

Her Biri Işıldayan Koçak Burma Bilezik Çeşitleri ve Fiyatları

 Kadınların hayatlarının her döneminde ilgisini çeken ve takmaktan mutluluk duyacağı altın takılar arasında bazı ürünler özellikle talep edilen, zaman ve mekân tanımadan kullanılma imkanına sahip, modası hiç geçmeyen ürünlerdir. Altın burma bilezikler, bu özellikte altın aksesuarların başında gelmekte ve geleneksel takı kültürümüzde önemli bir yer tutmaktadır. Kadınların girdikleri her ortamda ışıltı yaymasını sağlayan burma altın bileziklerin tekli burma, ikili burma ve  üçlü burma bilezik alternatifleri bulunmaktadır. Tekli burma bilezikler ateşte eritilip inceltildikten sonra elde edilen belirli bir kalınlıkta altın telin kendi etrafında döndürülmesi ile üretilmektedir. Bilezik ölçüsüne göre farklı ebatlarda ve farklı kalınlıklarda üretilen tekli burma bileziklerin üst yüzeylerinde farklı motiflere de zaman zaman yer verilmektedir.  İkili burma bilezik ürünleri de altının yine önce eritilmesi sonra soğutulması yolu ile kalıp altından üretilir. Burada fark, tek bir altın telin kendi etrafında burulması değil, iki farklı altın telin birbiri etrafında ve aynı zamanda kendi etrafında döndürülmesi ile şekillendirilen burma bilezik çeşitlerindendir. Üçlü burma bilezikler ise aynı yöntemle fakat üç şerit altın ile elde edilmektedir.   22 ayar burma bilezik fiyatı  tek burma, ikili ya da üçlü burma olmasına göre değişmektedir. Koçak burma bileziklerde geleneksel tasarımların yanı sıra yenilikçi ve sıra dışı tasarımlara da yer vermiştir. Çeşitli desenler ile işlenebilen burma bilezikler, farklı tarzlara sahip kadınların ilgisini çekmektedir. Özellikle düğünlerde gelinlere anne ve babaları tarafından hediyelik olarak takılan burma bilezikler hem kullanım açısından hem de yatırım açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Şık, parıltılı ve dikkat çeken burma bileziklerin çeşitlerini inceleyebilir, Koçak güvencesi ile temin edebilirsiniz.

Koçak’tan Sevdiklerinize Uzanan Hediyelik Burma Bilezikler

Eşinize içinizden gelen bir hediye almak istediğinizde, annenizin özel bir anını taçlandırmak istediğinizde, kız kardeşinizin anneliğini kutlayan manevi anlamı yüksek bir hediye almak istediğinizde veya evlenmek üzere olan mutlu çiftin mutluluğunu katlandırmak istediğinizde  hediyelik burma bilezik aksesuarları, tam da amacınıza yönelik aksesuarlar olabilir. Burma bilezikler tekli, ikili ya da üçlü olarak tasarlanıp satışa sunulmaktadır. Bütçenize göre geniş gramaj sınıflarında ve geniş bir fiyat aralığında bulabileceğiniz burma bilezikler 10 gr dolaylarında ince burma bileziklerden,  30 gr burma bilezik ile 40 gr aralığında kalın burmalara kadar değişkenlik göstermektedir. 11 gr – 15 gr aralığında bulunan  ince burma bilezik fiyatı sadece gramaja göre değil, burma bilezikte bulunan saf altın içeriği hesaplanarak da belirlenmektedir. İkili burmalar ya da halk arasında söylenene göre  çift burma bilezik modelleri, özel günlerde sevdiklerinizin göz alıcı bir ışıltıya sahip olmasını sağlayan, kadınların beğenerek kullandığı aksesuarlardır. Koçak, güzel anların taçlanması için özel tasarım ürünleri ile her zaman yanı başınızda bulunabilir. Estetik güzellikleri, belirgin kesit yüzeyleri ve ışığı maksimum yansıtma özelliği sayesinde sevdiklerinize gösterdiğiniz değere değen ve yaşadığınız anın ömür boyu saklanacak somut bir anısı olan altın burma bilezikler, şık kutuları ile Koçak’tan sevdiklerinize uzanabilir. Sevdiklerinize burma bilezik hediye etmeden önce kendilerinin bilezik ölçülerini almayı unutmamalısınız. Daha önceden kullanmış oldukları bir bileziği yatay olarak düz bir zemine koyduktan sonra içten içe ölçüsünü alarak bilezik ölçüsünü seçebilir ya da bir mezurayı bileklerine dolayarak ölçü alabilirsiniz. Mezura bulunmadığı zamanlarda sıradan basit bir ipi sevdiğinizin bileğine dolayıp işaretledikten sonra düz bir zeminde uzatarak, işaretli bölgenin uzunluğunu ölçebilirsiniz.

Altın Burma Bilezik Seçerken Bilmeniz Gerekenler

Altın burma bilezikler ve tüm altın aksesuarlar, saf yumuşak altının çeşitli metallerin ilavesi ile ayarı düşürülerek önce kalıp haline getirilmesi ardından yüksek sıcaklıklarda eritilip, ilgili kalıba dökülmesi ile elde edilir. 24 ayar saf altının istenilen şekilde doğrudan işlenmesi mümkün olmamaktadır. Bu sebeple en yükseği 22 ayar olan çeşitli ayar değerlerinde ara ürün çıkartılıp, ardından işlenmesi gerçekleşmektedir. 22 ayar değeri, 22 karat olarak da bilinmektedir ve en yüksek saf altın yüzdesine sahip altın çeşididir. Karat ifadesi, değerli taşlarda kullanımından farklı olup, altında gram özelliğini ifade etmezler. Altında 22 karat ifadesi, 22 ayar anlamı taşımaktadır.  22 ayar burma bilezik en çok tercih edilen altın bilezik çeşitlerindendir ve bilinene göre yüzde 91,6 oranında saf altın içermektedir. Altın ürünlerde genellikle ayar değil, milyem damgalaması yapılır. Milyem, işlenmiş altın ürününün içerdiği binde altın miktarını belli eden bir ölçü birimi olup, başına nokta koyularak ifade edilir. Burma altın bileziklere ve diğer 22 ayar altın aksesuarlara “.916” olarak damgalanan altın oranı, ayarına göre “.313” milyeme kadar değişmektedir. İnce ya da  kalın burma bilezik fiyatları genişliği fark etmeksizin, gramına ve ayarına (içerdiği saf altın oranına) göre belirlenmektedir. Altının sertleşmesi için, farklı renklerde (beyaz, sarı (yeşil) ve pembe (rose)) altın elde etmek için ve ayarını düşürmek için saf altın çeşitli metaller ile alaşım haline getirilir. Ancak gümüş, bakır, platin, nikel, paladyum ya da çinko gibi metallerin ilave edilmesi altın bileziklerin fiyatını değiştiren önemli bir etken değildir. Koçak burma bilezikler ihtişamlı ve görkemli görünüşlerini 22 ayar altından almakta ve tekli, ikili ya da üçlü burma altın olmalarına göre tasarımlarında farklılık yakalamaktadır. En yüksek altın oranına sahip burma bilezikleri ile geleneksel ve yenilikçi pek çok tasarıma sahip Koçak ailesi, her zevke ve bütçeye uygun çeşitli gram ağırlıklarını ilgililerin beğenisine sunmaktadır.

Koçak Burma Bilezikler ve Altın Takıların Özellikleri

İnsanlığın ilk çağlardan beri dikkatini çeken, ülkelerin ekonomik gücünün simgesi olan ve her dönem en kıymetli metallerden sayılmıştır. Hiçbir koşulda paslanma yapmayan, hava ile oksitlenmeyip, su ile kararmayan altın madeni, takı olarak biçilmiş kaftandır. Kolaylıkla dövülmesi ve şekillendirilmesi de altın madeninin takı olarak kullanılmasında büyük bir etken olarak rol almaktadır. Kadınların özellikle günlük olarak takılarını seçerken altın burma bilezik modellerini tercih etmesi, altının dış faktörlere karşı kararlı davranması ile takından ilişkilidir. Duş esnasında, deniz keyfi yaparken ya da günlük el yıkama vb. işlemlerde bileziklerini çıkarmak zorunda kalmayan kadınlar, her an ve her yerde kaliteli şıklıklarının keyfini çıkarabiliyor. Koçak  burma bilezik çeşitleri arasında bulunan üçlü burma bilezikler, ağırlık açısından ve  üçlü burma bilezik fiyatları açısından tekli ve ikili burma bileziklere göre daha ağır basmakta olup, özel günleri taçlandırmak adına daha fazla talep edilmektedir. Günlük yaşantıda kullanmak açısından daha hafif ve daha ince modelleri tercih eden kadınlar ise, Koçak modelleri arasından tekli burma çeşitlerini seçmektedir. İhtişamın ve gücün simgesi olarak kullanılan burma altın bileklikler yapısı itibari ile ışığı daha fazla yansıtmakta ve diğer altın bilekliklere oranla sayıca fazla kesit yüzeyi sayesinde daha ebatlı görünmektedir. Saf ve oldukça yumuşak altın madeni, çeşitli alaşımlar ile sertleştirilse de saf altın oranı yüksek oldukça altında yumuşaklık az da olsa devam etmektedir. En yüksek düzeyde 22 ayar altınlarda bulunan bu yumuşak yapı dolayısı ile, altının saflığını ısırarak diş kuvvetinden yararlanıp doğrulamak geçmişten beri süregelmiş bir yöntemdir. Bu yöntemden yola çıkarak 22 ayar gibi yüksek altın içerikli takıların darbelerden korunması tavsiye edilmekte, kuvvetle bükme / eğme işlemlerinin yapılması istenmemektedir.

Takı ve Düğün Kültürümüzde Sarsılmaz Yere Sahip Burma Bilezikler

Türk kültüründe altının önemi ve yeri çok büyüktür. Altından kemerler, süs eşyaları, savaş zırhları, aksesuarlar ve pek çok ürün elde edilmiş ve kültürümüzde devamlı olarak kullanılmıştır. Evlenecek çiftlere bolluk getirmesi amacı ile takı törenleri düzenlenmesi, gelin ve damadın yakınlarının burma bilezik takması, yeni doğan bebeklerin bereketli hayatlara sahip olması için altın ile karşılanması ve benzeri pek çok kültürel gelenekte altın önemli bir yer tutmakta, maddi ve manevi önemli anlamlar taşımaktadır. Geçmişten günümüze süren hediye etme geleneği, özellikle söz, nişan, nikah ve düğün törenlerinde, yeni doğum ziyaretlerinde altın tercihi ile sonuçlanmakta olup, diğer özel günler ve kutlamalarda da altın aksesuarlar seçilebilmektedir. Hem zevkli ve estetik hediyeler için hem de sevdiklerinize destek için burma bilezik modellerine göz atabilirsiniz. Özellikle Koçak  kalın burma bilezik ürünleri çok yakın aile dostlarınıza, akrabalarınıza hediye edebileceğiniz, takı törenlerinde göz doldurabileceğiniz ve müstakbel çifti mutlu edebileceğiniz nadide altın bileklik ürünlerindendir.  Almak istediğiniz burma bilekliklerin altın oranı, renk değeri ve gram ağırlığı ürün detaylarında bulabileceğiniz ve mutlaka bilmeniz gereken değerlerdir. Sevdiklerinize verdiğiniz değeri göstermek için aldığınız altın tekli burma bilezik çiftli ya da üçlü burma bilezik ürünlerinin sertifikaya sahip olmasında dikkat etmelisiniz. Altının ayarı için gerekli altın oranını sağlayan ilave yabancı metallerin manyetik olmadığını ve altına mıknatısın yapışmayacağını bilmelisiniz. Ayar oranını bildiren bindelik saf altın oranını içeren damgaların altın yüzeyinde bulunması da altın seçiminizde önemli bir güven faktörü olmalıdır. Gerçek altının kararmaması, çeşitli reaksiyonlara girerek oksitlenmemesi ve matlaşmaması altın aksesuarları ayırt etmenizi sağlayacak püf noktalarındandır. Ancak bütün bunları incelemek için geç kalmış olmaktan korkarsanız, sertifikalı Koçak ürünlerini seçerek gönül rahatlığı ile altın burma bilezik alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı