Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı

Filtrele

Tema - Koleksiyon

Ürün Tipi

Maden Rengi

Fiyat Aralığı

5596 15710

27 adet ürün bulunmuştur.

Altın Tektaş Yüzük

Günümüzde birçok kadın tektaş yüzük ile evlenme teklifi almayı arzu etmektedir. Çoğu çift evliliğin ilk adımını altın tektaş yüzük ile atmaktadır. Bu yüzden evlenme tekliflerinde vazgeçilmez bir aksesuar olan altın tektaş yüzüğün tam ortasında bir tane değerli taş yer almaktadır. Koçak markası altının asaleti ile tektaşın parıltısını bir arada sunan birçok ürünü piyasaya sunmuştur. Koçak markasının altın tektaş yüzük modelleri hakkında ürün sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Altın Tektaş Yüzük Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Altın tektaş yüzük seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bir unsur ise altının rengidir. Bazı kadınlar sarı altından yapılmış tektaş yüzükleri, bazıları ise beyaz altından yapılmış tektaş yüzükleri tercih etmektedir. Altının saf rengi sarı olduğu için doğallıktan yana olan ve altının sarı renginden hoşlanan kadınlara sarı altın tektaş yüzük seçeneklerinden birisi satın alınabilir. Aynı zamanda sarı altın tektaş yüzüğü alyansı ile birlikte takıldığında şık bir görüntü elde edilecektir. Bir altını sarı renkten beyaz renge dönüştürmek için çinko ve paladyum gibi elementler kullanılmaktadır. Eğer taş ve yüzüğün aynı renkte olmasını istiyorsanız beyaz altın tektaş yüzük modellerinden birisi satın alınabilir. Beyaz altından yapılmış tektaş yüzüğün daha çok ortaya çıkması için soğuk renklerden üretilmiş bir saat veya bileklik modelleri ile kombinleyebilirsiniz. Sarı ve beyaz renkteki altının değer olarak hiçbir farklı olmadığı için kullanıcıkendi zevkine uygun olan modeli seçebilmektedir. Koçak markası her kullanıcınınnin beğenisine uygun olan farklı çeşitlerde altın tektaş yüzükleri piyasaya sunmuştur. Altın tektaş yüzük modellerinin bazılarında ortada bulunan değerli taşın yanında da minik taşlar bulunabiliyor. Bu minik taşların adedi tektaş yüzük modellerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu minik taşlar ile ortadaki değerli taş ışıkta daha çok parlayacağı için dikkatleri üzerinize çekebileceksiniz. Eğer sadelikten yanaysanız yüzüğün sadece ortasında bulunan değerli taş seçeneklerine de bakabilirsiniz.

Altın Tektaş Yüzüklerde Bulunan Değerli Taşlardan Birisi: Zirkon

Çoğu altın tektaş yüzüklerde değerli taş olarak pırlanta kullanılmaktadır. Ancak değerli taşların faydasına inanıyorsanız ve parmağınızda doğal bir taşın olmasını istiyorsanız zirkon taşından üretilmiş altın tektaş yüzük çeşitleri ile şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Ayrıca zirkon taşı “elmasın kardeşi” olarak bilinmektedir. Bundan dolayı görünüm olarak pırlantaya oldukça benzer bir yapıya sahiptir. Zirkon taşı ısıtılarak birçok renge dönüştürülebildiği için kullanıcı istediği renkte olan taşı seçebilecektir.  Doğal bir taş olan zirkonun birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydalardan ilki zirkon taşını takan kişinin hafızasını ve zihnini güçlendirmesidir. Bu sayede yüzüğü takan kişinin herhangi bir bilgiyi unutma olasılığı azalacaktır.  Kişinin kapalı olan çakralarını açarak onu ruhsal ve fiziksel olarak zinde olmasını sağlar. Aynı zamanda bazı hastalıkların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Eğer uykularınız sıklıkla bölünüyorsa veya uyku düzeninizde sapmalar mevcutsa zirkon taşının yaydığı enerji ile kolaylıkla uyuma olasılığınız yüksektir. Bu sayede vücudunuz zinde kalacaktır. Eğer ruhsal olarak duygularınızda dalgalanmalar mevcutsa zirkon taşı ile yapılmış altın tektaş yüzüklerden birisini satın alabilirsiniz. Zirkon taşının sakinleştirici etkisi ile stresli olma olasılığınız daha azdır. Aynı zamanda zirkon taşının yapısı sert olduğu için parmağınızda bulunan taşın kırılma veya çatlama olasılığı neredeyse yoktur. Bu sayede tektaş yüzüğünüzü herhangi bir şey olacak korkusu yaşamadan altın tektaş yüzük kullananlar takısını günün her saati rahatlıkla takabileceklerdir. Sert bir yapıya sahip olması nedeniyle zirkon taşından üretilmiş altın tektaş yüzüğün bakımı da oldukça kolay bir şekilde yapılabilecektir. Koçak markasının el yapımı olan birçok altın tektaş yüzük seçeneklerini sayfasından inceleyebilirsiniz.

Altın Tektaş Yüzüklerde Montürün Önemi

Altın tektaş yüzükler genellikle günün her anında takılan bir takıdır. Bu yüzden kişinin parmağını yormayacak ve hareket kabiliyetini sınırlandırmayacak bir yüzük seçimi yapılması gerekmektedir. Tektaş yüzüklerin altın olan kısmına yüzük kolu denilmektedir. Yüzük kolu bir kişinin parmak ölçüsüne göre farklı boyutlarda üretilerek piyasaya sunulmaktadır. Böylelikle kişi kendisine dar gelip sıkan veya bol gelip düşen tektaş yüzük yerine parmağına tam gelen tektaş yüzüğü satın alabilecektir. Parmakları kalın olan kadınların çoğu ince tektaş yüzük altın modellerinden birisini seçmektedir. Böylelikle tektaş yüzükler parmağınızı sıkmayacaktır. Aynı zamanda kalın olan parmakları daha da ince gösterecektir. Eğer parmaklarınız inceyse yüzük kolunun alt kısmı parmağınızı saracak şekilde olmalıdır. Böylelikle tektaş yüzük parmağınızda oynamayıp dik bir biçimde duracaktır. Aynı zamanda parmağınızdan düşme olasılığı azalmış olur.  Tektaş yüzüklerdeki taşın düşmesini engelleyerek tutan bölüme tırnak denilmektedir. Tırnak hacmi seçilirken dikkat edilmesi gereken bir unsur da değerli taşın boyutudur. Eğer tırnak hacmi taşın boyutuna göre çok büyük olursa değerli taş düşecektir. Aynı şekilde tırnak hacmi küçük olduğunda ise değerli taşın tırnak bölgesine girmesini sağlarken ya tırnak ya da taşın şeklinin bozulma olasılığı mevcuttur. Değerli taşı tutan dış çerçeveye de montür denilmektedir. Eğer montür kısmı tektaş yüzükteki değerli taşa uygun olarak seçilmezse değerli taş istenilen parlaklığı sağlayamayacaktır. Koçak markası değerli taşın parlaklığını olduğu gibi yansıtan altın tektaş yüzük modellerini ürün sayfasından detaylı olarak bakabilirsiniz.

Altın Tektaş Yüzüklerde Mıhlama İşlemi

Değerli taşı montür kısmına en iyi şekilde oturtmak için yapılan işleme mıhlama denilmektedir. Değerli taşın büyüklüğü ve montürün yapısına göre mıhlama yöntemi belirlenmektedir. Tıpkı montür bölgesi gibi yanlış teknik ile yapılan mıhlama işlemi de taşın parlaklığını olumsuz yönde etkileyecektir.  Mıhlama yöntemlerinden birisi olan tırnaklama yönteminde, değerli taşı ön plana çıkarmak amaçlanmaktadır. Bu yöntemde değerli taşın tırnak kısmına en iyi şekilde oturtulması sağlanır.  Bir diğer yöntem olan germe mıhlama ise montür kısmının gerilerek değerli taşın iki bölgeden sıkıştırılması ile yapılmaktadır. Değerli taşın havada asılı gibi durması için bu yöntem kullanılmaktadır. Pave mıhlama yönteminde ise montürün küçük taşlar ile kaplanması ile yapılmaktadır. Tektaş yüzükteki tırnak kısmı gözükmeyecek şekilde  değerli taşın etrafına minik taşlar dizilir. Sıvama mıhlama yapılırken değerli taşın konulacak yere bir yuva açılır. Bu yuvanın boyutu değerli taşın boyutuna göre belirlenir. Değerli taş yerleştirildikten sonra altın ile taşın çevresi sarılarak bu işlem yapılmaktadır. Bu sayede taşın düşmesi engellenmektedir. Altın tektaş yüzük fiyatları yüzüğün ağırlığına ve modeline göre değişkenlik göstermektedir.

Özel Günlerin Vazgeçilmezi Altın Tektaş Yüzükler

Birçok kişi sevdiği kişiye evlilik yıl dönümünde, nişanda veya doğum günü gibi özel günlerde hediye olarak altın tektaş yüzük almaktadır. Manevi değeri yüksek olan bu yüzükleri çoğu kadın günün her anında parmağında taşımak ister. Altın tektaş yüzük yorumları incelendiğinde kullanıcılar yüzüklerini hem gece hem de gündüz kullanarak stillerine şıklık kattıklarını, sevdiği kişi tarafından verildiği için kendileri için özel olduğunu ve birçok seçenek sayesinde istedikleri boyutta ve altın cinsinde tektaş yüzük seçebildiklerini dile getirmişlerdir. Her kadının özel günlerini daha da anlamlandırmak için Koçak markası her bütçeye uygun olacak şekilde 14 ayar altından tektaş yüzük modellerini piyasaya sunmuştur. 14 ayar altın tektaş yüzük fiyatları hakkında ürün sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı