Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı

Filtrele

Ürün Tipi

Fiyat Aralığı

7653 17215

11 adet ürün bulunmuştur.

Altın Bebek Künyesi

Tüm Dünya ülkelerinde ekonomik değeri ve yaydığı ışıltısı sebebi ile hemen hemen her alanda kullanılan altın madeni, Türk kültüründe çok büyük bir öneme sahiptir. Geleneksel takı törenlerin vazgeçilmez değerli madeni altın, saf halde oldukça yumuşaktır ve dövülmesi, işlenmesi, şekil verilmesi kolay bir madendir. Bu özelliği sayesinde çok çeşitli tasarımlara dönüştürülebilen değerli altın madeni, kararlı yapısı sayesinde fiziksel ve kimyasal deformasyona uğramadan uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir. Koçak imzası ile ihtişamı sergilenen altın ürünleri bebek, çocuk, yetişkin her yaştan kadın ve erkeklerin kullanıma uygun modeller içermektedir. Türk geleneklerinde yeni dünyaya gelen bebekleri altın ile karşılamak çok uzun yıllardır sürmekte ve bereket getirdiğine inanılmaktadır.  Altın bebek künyeleri ve fiyatları modellerine göre değişmekte olup, Koçak her bütçeye uygun, hem kız hem erkek bebeklere özel tasarlanmış farklı türde altın künyeleri ilgililerin beğenisine sunmaktadır. Çeşitli figürler ile bebekler için dizayn edilmiş altın künyelerin plakalı ve plakasız olarak iki ana kategoride incelendiği söylenebilir. Altın künyelerde bulunan plakalar, genellikle 0 ile 2 yaş aralığında bulunan bebeklere takılacak hediyelerin alternatifleri olarak düşünülmektedir. Hediye ettiğiniz  altın bebek künyesi isimli olsun isterseniz, plakalı künye modelleri arasından sadece zincirli ya da hem zincirli hem figürlü ürünleri inceleyebilirsiniz.

Koçak Bebek Künyeleri

Koçak, diğer ürünlerinde de olduğu gibi bebek künyelerine imzasını atmış, şık ve kullanışlı modelleri ile bebek müjdesi alanların kalbini fethetmiştir. Yeni doğmuş ve henüz gözlerini aralamaya çalışan, pamuklara sarıp sarmaladığınız bebekleri Türk kültürü, örf ve adetlerine göre altın ile karşılamak isterseniz altın nazarlıklar, altın isimli / isimsiz iğneler, altın bebek künyeleri ya da bebek bileklik modelleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Bebek künyeleri devamlı bebeklerin bileklerinde bulunabilecek ve ayarlanabilir olduğu için yıllarca kullanılabilecek bir hediye alternatifidir. Oldukça talep gören bebek künyeleri, özellikle bebeklerin dede ve nene taraflarından hediye edilen künyeler isim yazılması için plakalı olabilir ya da plakasız çeşitli figürlerle bezenmiş olabilirler. Plakalı modellerde düz çerçeveli ya da süslü hareketli bulut ve benzeri çerçeveli plaka seçenekleri bulunmaktadır. Koçak  altın bebek künyesi özellikleri itibari ile bebeklerde kullanımı oldukça güvenli ve sağlıklı ürünlerdir. Bebek grubunda olan hassas ciltler dahil olmak üzere her bireyin kullanımına uygun olan altın künyeler çocuklarda da güvenle kullanılabilecek, alerji riski taşımayan ürünlerdir. Hava, su, deniz gibi dış faktörlerden etkilenmeyen altın künyeler, çocuklarınızın teninde izlere ve kalıntılara sebep olmazlar. Koçak bebek künyeleri çiçekli, meyveli, kelebekli, arabalı, gözlü, nazar boncuklu, kuşlu figürler içerebilir, aynı künyede farklı figürler barındırabilir ve yine aynı künyede farklı renklere yer verilebilir. Bu figürler mineli ürünlerdir ve yapıştırma olmadığı için oldukça güvenilirdir. Mine, altın yüzeyinin çok yüksek sıcaklığa sahip fırınlarda cam ile kaynaştırılmasıyla else edilen sert ve parlak bir süsleme çeşididir. Renkli figürlerin ustalıkla işlendiği mine sanatı, oldukça parlak ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Mineli, plakalı, plakasız, düz zincirli ya da siz nasıl isterseniz… Sevdiğiniz minik bebek ve çocuklara hediye etmek istediğiniz Koçak bebek künyeleri arasında kararsız kalırsanız ürün detaylarını inceleyebilir ve kararınızı verirken  altın bebek künyesi yorumları ile değerlendirmelerinden faydalanabilirsiniz.

Kız Bebekler İçin Koçak Altın Künye Modelleri

Bebekler için tasarlanan altın künyelerin çeşitleri oldukça fazladır. Kız bebekler ve erkek bebekler için ayrı ayrı bulabileceğiniz altın künye bilekliklerinde, ilgi çekici renkler bulunmaktadır. Dünyaya henüz gözlerini açmış minik bir kız bebek size mutluluk getirirken, siz de ona güzel bir bileklik götürebilirsiniz.  Kız bebeklerin minik bileklerine yakışacak canlı ve neşeli figürlere sahip  altın bebek künyesi çeşitleri Koçak ürünleri arasında bulunabilir. Bu modeller uğur böcekli, kelebekli figürlerden, sade plakalı künye bilekliklere kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Hediyelik altın bebek künyesi alacağınız bebeğe olan yakınlığınız, künye modelini seçmenize yardımcı olabilir. Yeni doğan dünyalar tatlısı kız bebeğin anneannesi, dedesi ya da babaannesi olarak hediye götürüyor ve altın bebek künyesi seçmek istiyorsanız Koçak plakalı altın künye modellerini inceleyebilirsiniz. Sıklıkla tercih edilen zinciri sade olan  altın bebek künye plaka modellerinin yanı sıra zincirinde mineli motifler bulunan, kirazlı, çiçekli böcekli figürleri olan eğlenceli ve tatlı modeller de oldukça talep edilmektedir. Plakalı künye aldığınızda bebeğinizin ismi belli ise ismini yazdırabilir ya da bu görevi minik kızınızın anne ve babasına bırakabilirsiniz. Eğer minik bebek yeğeniniz ya da yakın bir arkadaşınızın kızı ise ona plakasız ve bol figürlü modeller arasından bir ürün seçebilirsiniz. Plakasız  altın bebek künye modelleri bebeğinizin bilek ölçüsüne göre farklı sayıda figürler içerebilir. Bu plaka içermeyen altın bileklikler sadece yeni doğan ile 2 yaş aralığında olan kız bebeklere değil, yaş günü hediyesi ya da farklı özel gün hediyesi olarak 2 yaşından büyük kız çocuklarına da sıklıkla hediye edilen modellerdendir. Renkli ve hareketli bir bileklik için bir kuş, bir çiçek sırası ile tasarlanmış farklı figürler içeren bir altın künye modeli seçebilir, daha sade bir bileklik için sadece aynı figür kullanılmış modelleri inceleyebilirsiniz.

Erkek Bebekler İçin Koçak Altın künye Modelleri

Erkek bebek ve çocuklar için talep edilen modeller genellikle kız modellerine göre daha sade ve daha düz tasarımlardan oluşmaktadır. Erkek bebekler için tercih edilen  altın bebek künyesi ürünleri ağırlıklı olarak plakalı modellerden seçilmektedir. Plakalı modellere bebeklerin isimleri yazıldığı için belli bir genişliğe sahiptir ve bu genişlik bebek bileğini aşmayacak şekilde ayarlanmaktadır. Tüm altın bebek künyelerinde standart olmayan plaka uzunluğu ve genişliği, genellikle bileğin sağ ve solundan çok hafif boşluk kalacak şekilde ayarlanmaktadır. Bazen isimlerden dolayı hem isim hem soyisim sığan plakalara, bazen isim bile sığmamakta ve kısaltılmak durumunda kalınmaktadır. İki isim taşıyan erkek bebeklerinizin hangi ismini yazdıracağınıza bu esnada karar vermek gerektiğinden, eğer annesi ya da babası değilseniz, isim yazdırmadan plakalı altın bebek künyesini hediye etmeniz daha iyi olabilir. Erkekler için tasarlanan erkek bebek künyelerinde genellikle mineli modellerde araba figürleri ya da nazar boncuğu figürleri seçilmekte, sade modellerde ise zincirlere hareket katılmaktadır. Zincirli modellerden tercih edileceği zaman  altın bebek künyesi erkek modellerini inceleyerek; sık aralıklı, geniş aralıklı, üç sık iki geniş aralıklı gibi çeşitli zincir türleri ile karşılaşılabilirsiniz. Bu zincir türleri arasında yetişkin zincirleri ile benzer bir model seçip baba – oğul künye kombini yapabilirsiniz. Bebeklere yakışır hoş geldin hediyeleri için altın bebek künyesi kategorimizde bulunan ürünleri inceleyerek, yıllardır almayı beklediğiniz hediyeyi Koçak güvencesi ile seçebilirsiniz. Bebeğinize seçtiğiniz künye modelinin küçük parçalar içermemesine dikkat etmelisiniz.

Bebekler İçin Tasarlanan Altın Künyelerin Özellikleri ve Fiyatları

Altın, doğadan ham olarak elde edildiğinde 24 ayar değerinde saf ve yumuşak bir madendir. Saflık oranı yüzde yüz olmayıp, eser miktarda da olsa tam temizlenemeyen yabancı maddeleri içermektedir. Altının yumuşaklığı içerisine ilave edilen yabancı metaller ile dengeye getirilmekte ve daha sonra takı vb. aksesuarların yapımında kullanılmaktadır. Altına ilave edilen yabancı metaller gümüş, bakır, nikel, platin, paladyum gibi metaller olup, altının özelliklerini bozmadan sertleşmesine sebep olurlar. Bilinen işlenmiş sarı altını elde etmek için saflık oranı istenilen ayara göre belirlenir ve kalan oranın yüzde 75’i gümüş, yüzde 25’i bakır olarak tamamlanır. Bu karışım ile elde edilen sarı altınların gümüş gibi suya, tere dayanıksız olması ya da bakır gibi hava ile oksitlenip kararması beklenmemektedir. İşlenmiş altınlarda ve altın ürünlerinde, altının bilinen tüm özellikleri korunmaktadır. Bebekleriniz için tercih edeceğiniz Koçak bileklik ve altın künye ürünleri, bebeğinizin cildine dost olacak özelliklere sahiptir.  Altın bebek künyesi fiyatları künyenin içerdiği saf altın oranına, yani altının ayarına ve künye ağırlığına bağlı olarak, modelden modele değişkenlik göstermektedir. Altının ayarı ya da karatı, işlemiş altında bulunan saf altın yüzdesine göre belirlenmektedir. Bilinen standartlara göre 24 ayarda sonra en yüksek saflık oranı olan yüzde 91,6 ile 22 ayar altınlar gelmektedir. Genellikle Koçak  altın bebek künyesi 14 ayar sarı altınlardan elde edilmektedir. 14 ayarın içerdiği saf altın yüzdesi 58,5 değerindedir ve milyem olarak 585 milyeme eşittir. Milyem, işlenmiş altının içeriğinde ki saf altının binde oranını ifade eden bir ölçü birimidir ve altınlarda damga olarak bu ölçü kullanılmaktadır. Koçak bebek künyelerinin fiyatları modellerine göre değişmekle birlikte, her bütçeye uyabilecek fiyatlara sahiptir. Tamamen el işçiliği ile üretilen Koçak bebek künyelerinin altın ayarlarında ve gramlarında artı ya da eksi olarak yüzde beş dolaylarında sapma olabileceği bildirilmektedir.

Altın Künyelerin Bebeklerde Kullanımı

Hayata çok kısa bir süre önce gözlerini açmış minik bedenlerin kullanacağı aksesuarların seçiminde oldukça dikkatli ve özenli davranmak, kaliteli seçimler yapmak gerekmektedir. Alerjik bünyelerin ve hassas ciltlerin dahi güvenle takabilmesi için, bebeklerde kullanılacak künyelerin altın kullanılarak elde edilmesi tavsiye edilmektedir. Koçak  altın bebek künyesi ürünleri bebeklerin kolunda ter ile reaksiyona girmez ve bebeklerinizin cildinde iz bırakmazlar. Cilde zarar vermeyen altın bebek aksesuarlarını, su ile kararma yapmadıkları ve yapılarında bozulma yaşamadıkları için, bebeklerinizi yıkarken çıkarmanız gerekmez. Böylece her seferinde minik kollardan künyeleri takıp çıkarırken yaşanan stresi atlatabilirsiniz. Altın künyelerin 0 ile 2 yaş grubunda bulunan bebeklerde kullanımı için seçim yapacaksanız, küçük ve sallantılı parçalar içermemesine dikkat etmelisiniz. Bebeklerin özellikle diş çıkarma dönemlerinde ve çevrelerini ağızları ile keşfetmeye başladıkları dönemlerinde bileklerinde bulunan künyeleri sıklıkla ağızlarına sokmaları ve çekiştirmeleri, sallantılı küçük parçaları yutma tehlikeleri ile karşı karşıya kalmaları anlamına gelir. Böyle bir risk durumunun söz konusu olmaması için sallanan parçalar içermeyen modelleri inceleyebilirsiniz. 2 yaşından itibaren bebeklikten çocukluğa bir geçiş yaşandığı için ve artık çocuklar neden – sonuç ilişkisi kurabildiği için genellikle yutma tehlikesi beklenmez. Sevdiklerinize, bebeklerinize ya da çocuklarınıza altın Koçak künye modelleri arasından seçim yaparken yaş grubunu dikkate almanız faydalı olabilir.  Altın bebek künyesi kullanımı oldukça rahattır ve sık sık takıp çıkarma gerekliliğinin olmaması, paslanmaması, donuklaşma yapmaması en büyük avantajları arasındadır. Bebeklerin hem cildine temas etmesi hem de sıklıkla ağızlarına temas etmesi sebebi ile alerjik risk taşımayan altın künyeler, bir çocuğun yaş gününde, anlamlı özel farklı bir gününde ya da hayata henüz yeni gözlerini açtıkları günde hediye edilebilecek ömürlük maneviyata sahiptirler. Doğru bir  altın bebek künyesi seçimi için Koçak sayfamızda bulunan ürünlere göz atabilir, ürünler arasından dilediğinizi minik kalplere hediye ederek mutluluklarını arttırabilirsiniz.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı