Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı

Filtrele

Ürün Tipi

Karat

Renk

Berraklık

Maden Rengi

Fiyat Aralığı

498 487148

232 adet ürün bulunmuştur.

Baget Pırlanta Yüzük

Elmasın belli yöntemler ile kesilmesiyle oluşan baget pırlanta yüzükleri, tek ve benzersiz oldukları için çoğunlukla evlenme teklifini daha da özel kılmak için tasarlanmıştır. Baget kesimi ile prizmatik bir yansıma ve ışıltı sağlayan pırlanta yüzükler birçok kadının beğenisini kazanıyor. Koçak markası tarafından tasarlanan zarif baget pırlanta yüzük modelleri ile istediğiniz yüzüğü rahatlıkla bulabilirsiniz. Birçok baget pırlanta yüzük çeşitleri hakkında ürün sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz.

Baget Pırlanta Yüzüklerde Kesimin Önemi

Baget şekilde kesimi yapılan pırlanta yüzüklerin şık ve zarif görünmesi yapılan işçiliğin kalitesi ile doğru orantılıdır. Pırlantanın köşelerinin paralel bir şekilde kesilmesi ile oluşan baget kesimin ışığı en iyi şekilde kırıp yansıtması bu konuda uzman olan kişilerin işçiliği ile ilgilidir. Kesimi yanlış yapılan pırlantalar kısa ömürlü olacaktır. Bu durum da pırlantanın değerini olumsuz yönde etkileyecektir. Eğer pırlanta ideal olan kesimden daha derin bir şekilde kesim işlemi yapılırsa üst kısmına gelecek olan ışık konik biçimde olan bölgeye istenilen biçimde yansımadığı için yukarıdan yansıma yapamayacaktır. Eğer pırlanta belli bir derinlikte kesilmezse konik bölgesine ışık gelemeyecektir. Bu da istenilen yansımanın oluşmasını engelleyecektir. En iyi kesim yönteminde ışık, pırlantanın taç kısmına yansıyarak konik bölgesinde iç yansımayı da oluşturarak ışığı kıracaktır. Bu kırılma sonucunda pırlanta gökkuşağı renklerini yansıtarak ışığın kırılmasını sağlayacaktır. Pırlantaya gelen ışığın en iyi şekilde kırılıp dağılması için baget pırlanta yüzük alternatiflerinin belirlenen seviyeden ne basık ne de yüksek olacak şekilde kesilmesi sağlanmalıdır. Kesimin önemini bilen Koçak markası tüketicilerin pırlantadaki yansımayı uzun yıllar boyunca fark etmeleri için titizlikle çalışmaktadır. Koçak markasındaki usta eller ile baget pırlanta yüzükler uzun yıllar boyunca parlaklığını ve şıklığını koruyacaktır. 0.15 karat baget pırlanta yüzük modellerini ve daha fazlasını markanın sizler için sunduğu ürünlerin arasından bulabilirsiniz.

Baget Pırlanta Yüzük Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel bir taştan tasarlanan baget pırlanta yüzük seçimi işleminde birkaç unsura dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu unsulardan ilki pırlantanın ağırlığıdır. Her pırlantanın ağırlık birimi karat olarak belirlenmiştir. Uluslararası ölçümler doğrultusunda bir karat 0.2 grama denk gelmektedir. Ayrıca her karat yüz eşit parçaya bölünecek şekilde puanlanmaktadır. Özel laboratuvarlarda pırlantanın karat ağırlığı ölçülerek hesaplar yapılmaktadır. 0.32 karat baget pırlanta yüzük en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Her baget pırlanta yüzüğün karat puanı özellikler kısmında yer almaktadır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise pırlantanın rengidir. Uluslararası standartlar doğrultusunda pırlanta renkleri en şeffaftan başlayarak kırık beyaz veya sarıya doğru sıralanmaktadır. Bu sıralama ise harflerle ifade edilmektedir. En şeffaf olan D harfi ile isimlendirilirken, en kırık beyaz veya sarı olan ise Z ile isimlendirilmiştir. Renk skalası Z harfine doğru gittikçe pırlantanın rengi sarılaşmaya başlayacaktır. Ürün sayfasında her baget pırlanta yüzüğün rengi özellikler kısmında yer almaktadır. Pırlantanın berraklığı da seçim yapılırken incelenmesi gereken önemli bir faktördür. Pırlanta karbon atomundan oluşmaktadır. Karbon elementi doğada kristalleşirken bazı mineraller de bu işlem sırasında karbon elementinin içerisine karışarak nüfuz etmektedir. Karbon elementine karışan bu mineraller ise pırlantada bazı kusurların ve izlerin oluşmasına neden olur. Laboratuvar ortamında lup ile on kat büyütülerek ölçümler yapılmaktadır. LC’den başlayarak P3 arasında bir değer belirlenmektedir. LC kusursuz bir pırlantayı, P3 ise berraklığı en az olan pırlantayı ifade etmektedir. Ürün sayfasında her baget pırlanta yüzüğün berraklığı özellikler kısmında yer almaktadır. Koçak markası her tüketicinin istediğine uygun olan ve kaliteli işçilikle tasarlanan baget pırlanta yüzük alternatiflerini piyasaya sunmaktadır.

Baget Pırlanta Yüzük Alternatifleri

Koçak markası her kadının zevkine uygun olacak biçimde birçok baget pırlanta yüzük modelleri tasarlamıştır. 0.50 karat baget pırlanta yüzük modellerinde hem şık hem de ekonomik seçenekleri bulabilirsiniz. Farklı alternatifler için 0.25 karat pırlanta yüzük seçeneklerine de göz atabilirsiniz. İstenilen pırlanta bulunduktan sonra bakılması gereken bir faktör de pırlanta ile birlikte kullanılan malzemenin rengidir. Bazı kadınlar sarı renkte olan aksesuarları, bazıları ise beyaz renkte olan aksesuarları tercih etmektedir. Sarı renge sahip olan baget pırlanta yüzüğü alyansı ile birlikte takıldığında şık bir görüntü elde edilecektir. 0.72 karat baget pırlanta yüzük ve daha fazlasında hem sarı hem de beyaz renkteki seçenekleri bulabilirsiniz. Eğer taş ve yüzüğün aynı renkte olmasını istiyorsanız beyaz renge sahip baget pırlanta yüzük modellerinden birisi satın alınabilir. Beyaz renkte tasarlanmış baget pırlanta yüzüğün daha çok ortaya çıkması için soğuk renklerden üretilmiş bir saat veya bileklik modelleri ile kombinleyebilirsiniz. Ayrıca baget pırlanta yüzüklerinde bulunan pırlantanın şekil de büyük bir öneme sahiptir. Klasik bir görünümden hoşlanıyorsanız yuvarlak baget pırlanta yüzük modellerinden birisine bakabilirsiniz. Baget pırlanta yüzük yuvarlak alternatiflerini su yolu bir bileklik ile kombinleyerek daha da ortaya çıkarabilirsiniz. Sadece pırlanta baget yüzüğün ön planda olmasını istiyorsanız büyük baget pırlanta yüzük çeşitlerinden birisine bakabilirsiniz. Baget pırlanta tektaş yüzükler ile sevdiğiniz kişiye evlenme teklifi ederek onu mutlu edebilirsiniz. Bazı baget pırlanta yüzüklerde minik pırlantalar da bulunmaktadır. Bu sayede ışığın yansıma etkisi daha çok belirginleşecektir. Hem gece hem de gündüz tarzınızı ortaya çıkaracak Koçak baget pırlanta yüzükleri ile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Baget Pırlanta Yüzüklerde Montür ve Mıhlama İşleminin Önemi

Genellikle günün her anında takılan baget pırlanta yüzüklerin baget pırlanta yüzük kullanan kişilerin parmağını yormayacak ve rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanması gerekmektedir. Kullanıcının parmağını saran kısma yüzük kolu denilmektedir. Yüzük kolu bir kişinin parmak ölçüsüne göre farklı boyutlarda üretilerek piyasaya sunulmaktadır. Böylelikle kişi kendisine dar gelip sıkan veya bol gelip düşen yüzük yerine parmağına tam olan yüzüğü satın alabilecektir. Eğer parmaklarınız inceyse yüzük kolunun alt kısmı parmağınızı saracak şekilde olmalıdır. Böylelikle yüzük parmağınızda oynamayıp dik bir biçimde duracaktır. Aynı zamanda parmağınızdan düşme olasılığı azalacaktır.  Yüzüklerde bulunan pırlantanın düşmesini engelleyerek tutan bölüme tırnak denilmektedir. Tırnak hacmi seçilirken dikkat edilmesi gereken bir unsur da pırlantanın boyutudur. Eğer tırnak hacmi pırlantanın boyutuna göre çok büyük olursa pırlanta düşüp kırılma riski mevcuttur.  Aynı şekilde tırnak hacmi küçük olduğunda ise pırlantanın tırnak bölgesine girmesini sağlarken ya tırnak ya da pırlantanın şeklinin bozulma olasılığı mevcuttur. Pırlantayı tutan dış çerçeveye de montür denilmektedir. Eğer montür kısmı yüzükteki pırlantaya uygun olacak şekilde tasarlanmazsa pırlanta istenilen parlaklığı sağlayamayacaktır. Pırlantanın montür kısmına en iyi şekilde oturtmak için yapılan işleme mıhlama denilmektedir.  Pırlantanın boyutuna ve montürün yapısına göre mıhlama yöntemi belirlenmektedir. Tıpkı montür bölgesi gibi yanlış teknik ile yapılan mıhlama işlemi de pırlantanın parlaklığını olumsuz yönde etkileyecektir.  Koçak markası baget kesim pırlanta yüzüklerin uzun yıllar boyunca parlaklığını koruması için her adımı kontrol ederek yüzükleri tasarlamaktadır.

Baget Pırlanta Yüzüklerin Bakımı ve Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Baget pırlanta yüzüklerin berraklığını ve ışıltısını kaybetmemesi için uygulaması gereken bazı kurallar vardır. Baget kesime sahip pırlanta yüzüğünüzü takmadığınız zamanlarda güvenli bir bölgede muhafaza etmelisiniz. Pırlantanın çizilmemesi için başka aksesuarlara temas etmemesine özen göstermelisiniz. İsterseniz pırlantanızın boyutuna uygun bir kutu veya kaplara da koyabilirsiniz. Fakat bu kap veya kutuların boyutunun büyük olmamasına dikkat etmelisiniz. Eğer boyut olarak büyük olursa baget pırlanta yüzüğün içerisinde bulunan metal malzemelerin zamanla eriyip şekillerinin bozulma olasılığı mevcuttur. Baget pırlanta yüzükler yağ gibi ürünlere yapıştığı zaman bu ürünleri pırlantanın üzerinden çıkarırken çizilme veya berraklığını kaybetme olasılığı yüksektir. Yağ ve kirlerin yüzüğünüze vereceği zararı önlemek için haftada bir kez amonyak bazlı solüsyonlar ile temizleyebilirsiniz. Bu solüsyonları almadan önce içeriğini araştırmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra yüzüğü kuruladığınız parçanın tüy dökmeyen kumaştan üretildiğinden emin olmalısınız. Eğer bu temizlik işlemini yapmak istemiyorsanız yüzüğünüzü güvendiğiniz bir kuyumcuda da temizletebilirsiniz. Koçak markasının titiz işçiliği ile hazırlanan yüzüğünüzü düzenli bir bakım ve temizlik ile uzun yıllar boyunca kullanabileceksiniz. Baget pırlanta yüzük fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Diğer pırlanta yüzük modellerini incelemek için pırlanta yüzük sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı