Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı
Certified Diamond
Koçak'tan
Pırlanta Güvencesi

Certified Diamond, sahip olduğunuz Koçak pırlantaların kalite ve orijinalliğini güvence altına alır. Siz de pırlantanıza özel Certified Diamond kodunu kullanarak web sitemizden dilediğiniz an eşleşme kontrolü yapabilirsiniz.

Ürününüz Doğrulandı Gerçek Bir Koçak Mücevherine Sahipsiniz

Certified Diamond

Mücevherinize ait özellikler

Koçak Blog

2021 Yılı Nişan Yüzüklerine Olan Algıyı Değiştiriyor

Küresel salgının tüm dünyayı etkisine almasıyla birlikte insanların normal yaşantılarındaki birçok alışkınlıkları değişime uğradı. Bu salgına karşı alınan önlemler neredeyse hayatın her alanına yansımaya başladı. Beslenme, barınma ve çalışma şartlarının tekrar düzenlenmesini zorunlu kılan bu salgın, değişimlerin pandemi döneminden sonraki hayatta kalıcı hale gelmesini de sağlayacaktır. 

Evlilik teklifi yapmayı düşünenler ve evlilik hazırlığı yapmayı düşünenler için de bu durum bir hayli değişti. Düğün ve nişan törenlerinin yasaklanmasıyla beraber pandemi dönemi içerisinde birçok çift sadece nikah törenleriyle dünya evine girdiler. Düğün ve nişan gibi organizasyonların kalkmasıyla mücevher seçimi çiftler için daha çok önem kazanmaya başl
adı. Çiftlerin mücevher seçimi için ayırabilecekleri zamanlarının artması, tasarımların daha kişiselleştirilmesine yol açtı. Bu dönemde size yol gösterecek birbirinde farklı tasarımlara sahip nişan yüzük tavsiyelerimizi paylaşıyoruz:

Tam tur Nişan Yüzükleri

Nişan yüzüklerine olan ilginin artmasıyla beraber daha gösterişli tasarımlar ön plana çıktı. Tek taş yüzüklere alternatif olarak değerli metalin elmaslarla sarıldığı tam tur tasarımlar tercih edilmeye başlandı. Özellikle Avrupa’da evlilik tekliflerinde sıkça tercih edilen tam tur pırlanta yüzükler pandemiyle beraber daha çok ön plana çıkmıştır.

https://tr.pinterest.com/pin/610237818241796161/Klasik Tarz Yüzük Kesimlerine İlgiOnline alışverişin çok fazla tercih edilmeye başlandığı bu dönemden mücevher sektörü de etkilendi. Klasik tarz kesimlere olan ilginin artmasıyla beraber elmas kesimlerinde yuvarlak, oval ve yastık kesimler tercih edilmeye başlandı. Zarif ayrıntılara sahip yastık kesim modeller, özel günlerdeki şık kombinlerin tamamlayıcısı oldu.

https://tr.pinterest.com/pin/158048268163198096/

Aile Yadigarı Pırlanta Yüzükler

Özellikle içinde bulunduğumuz zor dönemlerde aile kavramının bu kadar önemli bir konuma gelmesi, araya giren zorunlu mesafeler nostaljik tasarımlara olan yönelimi de arttırdı. Aileye olan bağlılığı temsilen, eski Avrupa kesim elmaslarla özel olarak işlenmiş metallerin bir araya geldiği, modern tasarımların dışında kişiselleştirilmiş tasarımlara, ağırlık verildi.

Ayrık Pırlanta Yüzük Tasarımları

Birbirinden ayrık iki ucuyla farklı ve göz kamaştırıcı tasarıma sahip olan pırlanta bilezik modellerinin ilgi görmesiyle birlikte, kesim noktalarında ufak pırlantalarla birbirinden ayrılan pırlanta yüzük modelleri de mücevher severlerinin en çok tercih ettiği tasarımlar haline geldi. 

https://www.kocak.com.tr/0-08-karat-pirlanta-yuzuk-1

Zümrüt Taşlı Yüzükler

Her yıl mutlaka mücevher trendlerinde yer alan zümrüt pırlanta yüzük modelleri, 2021 yılında da nişan ve evlilik teklifleri için tercih edilen modeller arasında olacak. Zümrüt pırlanta yüzük tasarımları, zamansız ve sıra dışı uyumuyla göz kamaştırmaya devam edecek.

https://www.kocak.com.tr/0-22-karat-pirlanta-zumrut-yuzuk
 

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı