Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı
Certified Diamond
Koçak'tan
Pırlanta Güvencesi

Certified Diamond, sahip olduğunuz Koçak pırlantaların kalite ve orijinalliğini güvence altına alır. Siz de pırlantanıza özel Certified Diamond kodunu kullanarak web sitemizden dilediğiniz an eşleşme kontrolü yapabilirsiniz.

Ürününüz Doğrulandı Gerçek Bir Koçak Mücevherine Sahipsiniz

Certified Diamond

Mücevherinize ait özellikler

Koçak Blog

Sevgilinizin Burcuna Göre 14 Şubat Hediye Önerisi


 

Sevgililer Günü içi sevgilinize özel bir hediye almak istiyor fakat henüz çok kararsızsanız tam yerine geldiniz… Üstelik bu özel hediye için sevgilinizin burcunu bilmek yeterli olacaktır. 

Yüzyıllar boyunca yeryüzünde var olan değerli taşların, insanları manevi anlamda etkiledikleri herkes tarafından biliniyor. Bu yazımızda hangi değerli taşların hangi burçlarla uyumlu olduğuna değineceğiz. Böylece sevgilinize pırlanta seçerken büyük bir yükten kurtulmuş olacaksınız. Aynı zamanda da özel bir hediye sevgilinizi şımartabileceksiniz.

Koç Burcu

Elmas! Evet dünyanın en sağlam değerli taşlarından biri olan elmas, koç burcunun gücü ve hayatta kalma becerisiyle tamamen uyumlu bir durumdadır. Elmas içerisinde güçlü bir enerji barındırır, zorluklara karşı gerek sebat etmenize yardımcı olur. Koç burcunun, zorluklara karşı dirençli bir yapıya sahip olması elmas ile olan uyumluluğunu pekiştirmektedir. Masumiyetin ve saflığın taşı olarak bilinen elmas ruhsal berraklığa ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Boğa Burcu

Kehribar! Her ne kadar taş olarak bilinse de Kehribar, Baltık denizi boyunca ormanlarda yetişen çam ağaçlarının reçinelerinden oluşan sert yapılı minerallerdir. Turuncu renge sahip olan Kehribar, içerisinde yüksek dengeyi ve sakinleştirici etkileri barındırır. Boğa burçlarının, hedefleri ve istekleri doğrultusunda sabırlı ve sakin bir şekilde ilerlediği bilinmektedir. Kehribar ile boğa burcunun uyumu göz ardı edilemeyecek kadar kuvvetlidir.

İkizler Burcu

Beyaz Safir! İkizler burcunun zihinsel olarak aktif bir burç olduğu bilinmektedir. Bazen bu durum hiperaktif olmaya kadar ilerlemektedir. Beyaz Safir, içerisinde barındırdığı sakinleştirici özelliğiyle, İkizler burcunun yaşam ile olan bağını güçlendirmesine destek olur. Bunun yanında cesaret ve canlılık gibi ruhsal unsurları da içerisinde barındıran beyaz safir, zengin bir ilham kaynağıdır. İkizler burcunun çoklu kişilik özelliklerine denge ve bütünleşme ile uyum getiren beyaz safir, ikizler burcuna sahip sevgiliniz için muhteşem bir tercih olacaktır. 

Yengeç Burcu

Aytaşı! Dünyanın en değerli yeraltı madenlerinden biri olan bu büyülü taş, gezegenlerin hükümdarı olan Ay ile ilişkilendirilmiştir. Daha çok yarı şeffaf halde bulunan Aytaşı, mavi ve turuncu renklerinde de bulunmaktadır. Aytaşı’nın, Ay’ın iyileştirici gücünü emdiğine ve en güçlü olduğu zamanların Dolunay’da olduğuna inanılır. 

Psişik yetenekleri geliştirirken, içsel gelişim ve ruhsal meditasyon anlamında çok etkilidir. Hassas ve kırılgan bir yapıya sahip olan yengeç burçları için Aytaşı, içerdiği ruhsal güçlerle Yengeç burçlarının hayatın her aşamasında güçlü adımlar atabilmesini, zorluklara karşı daha sağlam durmasını sağlayacaktır. Yengeç burcu için uyumlu olan diğer değerli taşlar ise; İnci, Zümrüt ve Yakut’tur.

Aslan Burcu

Turmalin! Turmalin genellikle kalp ile ilişkilendirilir. Doğal ve yaratıcı bir burç olan Aslan burcu, Turmalin, içerisinde barındırdığı sevgi, şefkat ve dinginlik gibi ruhsal etkilerle Aslan burcunun ihtiyacı olan refah ortamının oluşmasını sağlar. Bu da Alsan burcunun daha üretken bir yapıya sahip olmasını kolaylaştırır.

Başak Burcu

Mavi Safir! Budizm başta olmak üzere birçok inanışta kutsal bir taş olarak kabul edilen Mavi Safir’in, zihne düzen ve netlik kazandırdığına inanılır. Kaygı ve endişeye yatkın olan Başak burcu, zihni rahatsız eden ve verimsiz düşüncelerle doldurur. Gökyüzünün rahatlatıcı mavi rengine sahip olan bu değerli taş, Başak burçlarının olumsuz düşüncelerde uzaklaşması için uyumlu bir tercih olacaktır.

Terazi Burcu

Opal! Opal, yapı itibarıyla hassas bir taştır. Bu sebeple, günlük kullanımına özen gösterilmelidir. Opal taşı, ısıya ve güneş ışığına duyarlıdır. Hatta vücut ısısına göre renk değiştirebilme özelliği vardır. Birçok inanışa göre bin bir rahatsızlığa iyi gelmektedir. 

Terazi burcu, kendi iradesiyle birçok olumsuz özelliğe bürünebilen bir yapıya sahiptir. İnatçı kişiliğiyle birlikte bu olumsuz davranışları boyutları yükselebilir. Opal taşı, Terazi burçlarına dinginlik, duygular ve akıl konusunda bütünlük ve şefkatli bir yapıya sahip olmasını sağlar.

Akrep Burcu

Aqua Marin! Akrep burcu, yapı itibarıyla diğer burçlara göre yoğun duygusal özellikler barındırır. Akrep burcuna sahip olan kişiler için, bu duygular öyle yoğun bir hal almaya başlar ki içinden çıkılamaz bir durumda hissettirebilir. Açık mavi renkli olan bu doğal değerli taş, okyanus ile bir bütün halindedir. Aqua Marin, okyanusun derinlerinden aldığı dingin enerji ile duyguları dengeleme özelliğini Akrep burçlarına kazandırır.

Yay Burcu

Turkuaz! Pek çok ruhani gelenekte kutsal bir taş olarak görülen Turkuaz, Yay burçlarının yüksek bir bilinç seviyesine ulaşmasına yardımcı olur. Sezgiyi güçlendiren, duyarlılığı arttıran Turkuaz taşı, zihnin pozitif düşüncelerle dolmasını sağlar.

Oğlak Burcu 

Yakut! Yakut taşı, özgüveni, cesareti ve neşeyi arttırarak Oğlak burcunun melankoli ve olumsuzluğa olan eğilimine engel olmasına yardımcı olur. Yakut, sahip olduğu koyu kırmızı renk ile kalple olan bağı güçlendirir. Oğlak burçlarının sahip olduğu enerji ihtiyacı Yakut taşı ile birlikte karşılanabilir.

Kova Burcu 

Garnet! Kova burcu, sık sık duygusal alemde sıkışıp kalır. Garnet taşı, sahip olduğu ruhsal enerjiyle Kova burçlarının canlılığını arttırır, ilişkilerine denge getirir ve popülerliğini arttırır. Bilgeliğe erişmek için Kovaların ihtiyacı olan taş Garnet’tir.

Balık Burcu    

Ametist! Ametist taşı, tüm halde yeryüzünde bulunabileceği gibi küme halinde iç içe geçmiş şekilde de bulunmaktadır. Yüksek oranda demir içeriği, Ametist’lerin mor bir renk kazanmasına sebep olmuştur. 

Zihin taşı olarak bilinen Ametist, genel olarak negatif ruh haline sahip Balık burçlarını canlılık, enerji ve mutluluk veren özellikleriyle adeta tamamlar. Antik Roma döneminde, Ametist taşının o kadar etkili olduğuna inanılırdı ki; şarap kadehlerinin altlarını bu taşlarla süslerlerdi.
 

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı