Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı
Certified Diamond
Koçak'tan
Pırlanta Güvencesi

Certified Diamond, sahip olduğunuz Koçak pırlantaların kalite ve orijinalliğini güvence altına alır. Siz de pırlantanıza özel Certified Diamond kodunu kullanarak web sitemizden dilediğiniz an eşleşme kontrolü yapabilirsiniz.

Ürününüz Doğrulandı Gerçek Bir Koçak Mücevherine Sahipsiniz

Certified Diamond

Mücevherinize ait özellikler

Koçak Blog

Nişan Yüzüğü Hakkında Her Şey

Nişan, geçmiş yıllardan beri birbirini seven iki insan arasındaki bağın sembolleştirilmesi adına yapılan bir merasimdir. Ülkeler, kültürler arasında farklılıklar gösteren nişan merasimi, yıllar geçtikçe belli değişimlere uğramaktadır. Buna örnek olarak, bazı nişan merasimlerde alyans yerine tektaş kullanımını gösterebiliriz. Ama genel olarak nişan yüzükleri değerli madenlerden yapılan ve sadeliğiyle ön plana çıkan tasarımlardır.

Nişan yüzüğü seçimi konusunda da birçok etken vardır. Bu etkenleri göz önünde bulundurarak bütçenize en uygun, tarzınızı yansıtan ışıltıya sahip pırlantaya sahip olabilirsiniz.

Nişan Yüzüğü İçin Bütçe Belirleyin

Muhteşem bir anı ışıl ışıl bir pırlantayla taçlandırmak istiyorsanız alacağınız pırlanta için bütçenizi belirlemekle başlayabilirsiniz. Nişan yüzüklerinin, günümüzde birçok bütçeye göre seçenekli modelleri bulunmaktadır. Her bütçeye uygun, birbirinden şık ve gösterişli ve kendi zevkinize uygun yüzlerce nişan yüzük modeline göz atıp, sahip olmak için web sitemize buradan bakabilirsiniz.

Doğru Yüzük Boyutu

Nişan yüzüğünü satın almadan önce doğru parmak ölçüsü ile bu ana hazırlı olabilirsiniz. Dostlarınızın yardımı ile sevdiğiniz kişinin parmak ölçülerini öğrenebilir, ona daha uygun bir ölçüyle bu aşamayı sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz. Ölçünün belirlendiği zamanlarda parmakların özellikle yaralı veya şişmiş bir durumda olmamasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde yüzük metalinin tekrar düzenlenmesi ilk haline nazaran daha kusurlu olma ihtimalini arttırmaktadır.

Stile Uygun Yüzük Seçimi

Yüzlerce tektaş pırlanta yüzük seçeneği arasından hangisinin eşinize uygun olduğunu öğrenmek çok kolay;
Günlük hayatında ve özel yaşantısında cesur seçimlerden hoşlanıyor ise; daha yüksek karatlı, daha fazla taşla süslenmiş modeller tercih edilebilir. Altın rengi bir değerli metal seçimi elmasın daha ön plana çıkmasını sağlar. Sade bir tarz ve modern bir çizgiyi platin bir bant ile ortalama bir karat ile desteklenebilir.

Nişan ve Söz Yüzüğü

Geleneğimizde kimi zaman söz ve nişan yüzükleri ayrı olarak kullanılsa da, günümüzde söz ve nişan merasimleri bir arada yapılmaya başlanmıştır. Kimileri sade alyansları kullanmayı pek tercih etmezler. Tamtur pırlanta yer alan nişan yüzükleri bu özel günler için tercih edilebilir. Evlendikten sonra sol el yüzük parmağına takılacak alyanslarınızı da nişan yüzüğünüze uygun bir seçimle kombinlenebilir.

Nişan Yüzüğü için Değerli Taş Seçimi

Pırlanta seçimi yapılırken en önemli noktalardan birisi de pırlantanın taş seçimidir. Farklı hisler uyandıran birçok seçenekle gözleri alan, gösterişli bir takıya sahip olabilirsiniz.

Birbirinden güzel siyah, sarı, mavi, pembe yeşil ve kahverengi renkleriyle ışıltılı elmasların yanında, zümrüt, yakut, safir, beyaz safir, pembe safir, sarı safir, siyah safir, yeşil safir ve turuncu safir gibi değerli taşları da tercih edebilirsiniz.
 

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı