Certified Diamond
Koçak'tan
Pırlanta Güvencesi

Certified Diamond, sahip olduğunuz Koçak pırlantaların kalite ve orijinalliğini güvence altına alır. Siz de pırlantanıza özel Certified Diamond kodunu kullanarak web sitemizden dilediğiniz an eşleşme kontrolü yapabilirsiniz.

Ürününüz Doğrulandı Gerçek Bir Koçak Mücevherine Sahipsiniz

Certified Diamond

Mücevherinize ait özellikler

Koçak Blog

Kraliyet Ailesinin Mücevherleri


 

Kraliyet ailesinde nesilden nesile geçen evrim geçirmiş fakat parlaklığından hiçbir şey kaybetmeyen ihtişamlı mücevherler bulunuyor. Yüzyıllar boyunca kraliyet ailesi içerisinde kalan bu mücevherler, kullanacak kadınların ölçülerine göre düzenlenmektedir. Kraliçe 2. Elizabeth’in birçok mücevheri, ölçülerine uyması için kısalttığı biliniyor. Yüzlerce yıldan günümüze kadar ulaşan kraliyet ailesi yadigarlarına bu yazımızda yer vereceğiz.

Kraliçe Mary’nin Düğüm Tacı

Teck Kraliçesi Mary tarafından yaptırılan bu taç, yıllar boyunca kraliyet ailesine mensup kadınlar en çok tercih ettiği taçlardan biriydi. Sırayla Kraliçe Mary, Kraliçe 2. Elizabeth, Prens Charles’ın eşi Prenses Diana ve hala taca sahip olan Cambridge Düşesi Kate Middleton tarafından kullanılmıştır. 

Tacın yıllar içerisinde kullanıldığı fotoğraflarda da taç üzerinde küçük değişiklikler yapıldığını görmemiz mümkün.

Kraliçe Mary’nin Elmas Gerdanlık Bileziği

Art Deco akımının önemli örneklerinden biri olarak görülen bu elmas gerdanlık, Kraliçe Mary’nin geniş mücevher koleksiyonundan bir parça. 1975 yılına kadar hiçbir kraliyet mensubunda görülmeyen bu gerdanlık, Kate Middleton’ın bileğinde yeniden düzenlenerek bilezik şeklinde görüldü.

Dört Sıra İnci Gerdanlık

Kraliçe Elizabeth tarafından yaptırılan bu inci gerdanlık sırayla Prenses Diana ve Kate Middleton tarafından kullanılmıştır. Bu inci gerdanlık tasarlanırken Elizabeth’in sonradan beşinci bir inci halka ekletmek istemesi ihtimaline karşı uygun bir şekilde dizayn edilmiştir.

Prens Albert Safir Broşu

Kraliçeye Victoria’ya eşi Prens Albert tarafından düğünden önce hediye edilen Safir ve elmaslardan oluşan bu broş kraliyet açısından önemli bir konumdadır. Kraliçe Victoria, vasiyetinde bu broşu ‘’tacın yadigarı’’ olarak belirtmiştir. Bu durum gelecekteki kraliçelerin, bu broşu giymesi gerektiğini ifade etmektedir. 

İngiltere Kraliyet ailesinde mücevherler üç kategoride değerlendirilmekteydi. İlk kategoride genellikle sanatsal değeri yüksek mücevherler ve değerli eşyalar bulunurdu, ikinci kategoride kraliyet ailesinin tören mücevherleri yer almaktaydı, son olarak kraliyet mensuplarının kişisel mücevherleri ve değerli eşyaları yer almaktaydı. 

Bu yadigâr safir ve elmas broşu, sırasıyla Kraliçe Victoria, Kraliçe Mary, Kraliçe Elizabeth ve Kraliçe 2. Elizabeth kullanmıştır.

Lotus Çiçeği Tacı

Son hali taç olarak görünse de başta kolye olan bir kraliyet mücevheridir. Kral 6.George tarafından karısına hediye edilen kolye, parçaları kullanılarak Lotus çiçeği şeklinde bir taca dönüştürülmüştür. Daha sonra Kraliçe Mary tarafından kullanılan Lotus Çiçeği Tacı Prenses Margaret, Serena Stanhope ve Kate Middleton tarafından kullanılmıştır. 

Lotus çiçeği Tacı, Kraliçe Mary tarafından alın hizasında kullanılmıştır, sonraki yıllarda ise baş üstünde kullanılmaya başlanmıştır. Bu tacın Kraliyet ailesi üyelerinin nişan törenlerinde sık sık kullanıldığı da görülmüştür.


 

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı