Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı
Certified Diamond
Koçak'tan
Pırlanta Güvencesi

Certified Diamond, sahip olduğunuz Koçak pırlantaların kalite ve orijinalliğini güvence altına alır. Siz de pırlantanıza özel Certified Diamond kodunu kullanarak web sitemizden dilediğiniz an eşleşme kontrolü yapabilirsiniz.

Ürününüz Doğrulandı Gerçek Bir Koçak Mücevherine Sahipsiniz

Certified Diamond

Mücevherinize ait özellikler

Koçak Blog

Gelinlik Seçiminize Uygun Mücevher Önerileri

 

Hangi Gelinlikle Hangi Mücevher Kullanılır? 

En özel gününüze ışıltı katacak mücevherlere göz atmaya hazır mısınız? Gelinliğinizin detaylarına, tarzına uygun mücevher seçimi yaparak kusursuz bir gelin olabilirsiniz. Gelinliğinizi boğmayacak, şıklığınızı tamamlayacak ve stilinizi destekleyecek doğru parçaları seçmek için sizlerle paylaşacağımız ipuçlarını izlemeniz çok önemli. 

Kısa boylu ya da yüzü küçük bir gelin adayı iseniz, sallantılı büyük küpelerden uzak durmalısınız. Tercihiniz daha minimal zarif küpelerden yana olmalıdır. Eğer sallantılı iri küpe kullanıyorsanız kolye kullanmamaya özen göstermelisiniz, çünkü iki takı kullanımı göz yoracaktır. Kolye yerine yüzük veya bileklik tercih edebilirsiniz.  İnce ve zarif parmaklarınız yoksa kalın, büyük yüzükleri kullanmamalısınız. Tasma şeklindeki kolyeler boynu kısa olan gelinlerin boyunu daha da kısa gösterecektir, bu yüzden kullanmamanızı tavsiye ederiz. 
 

Gelinliğe göre takı seçimi nasıl yapılır? Hangi gelinliğe hangi takıları seçmeliyim? Sorularınız cevabı aşağıda. 

 

Straplez Model Gelinliğe Uygun Mücevher Seçimi

Mücevher setlerinin çoğuyla uyum sağlayan straplez model gelinliğiniz gösterişli ise daha minimal mücevher seti tercih edebilirsiniz. Eğer tam tersi straplez ve sade bir model ise daha gösterişli mücevherlere yönelebilirsiniz. Size zarafet katacak inci ve elmas mücevherler de kullanabilir, pırlanta kolye ve küpe ile ışıltınızı arttırabilirsiniz. Mücevherinizi seçerken gelinliğinizde kullanılan işleme detaylarını ve gelin saçınızı da göz ardı etmeyin. 

 

Sırt Dekolteli Gelinliğe Uygun Mücevher Seçimi

Bu tarz gelinliklerde önemli olan nokta saçlarınızı dekolteyi kapatmayacak şekilde kullanmaktır. Saçların hepsinin yana alındığı bir model ya da zarif bir topuzla dekoltenizi ortaya çıkarabilirsiniz. Eğer ki sırt dekolteli gelinliğinizin önü tamamen kapalı ise minimal bir küpe ilk tercihiniz olmalıdır. Bunun dışında gelinlik işlemelerinize uygun bir bilezik ve yüzük de tercih edebilirsiniz. 

 

 

Tek Omuzlu Gelinliğe Uygun Mücevher Seçimi

Bu tarz gelinlik modellerinde gözler gelinliğin omuz kısmına kayacağından gözü yormamak ve gelinlik modelinin de ortaya çıkabilmesi için kolye takmanızı önermiyoruz. Eğer taş işlemeli bir gelinliğe sahipseniz o taşlara uyum sağlayacak bilezik ve yüzük çok şık duracaktır. 

 

 

Kayık Yaka Gelinliklere Uygun Mücevher Seçimi

Kolye takmaya pek uygun olmayan bu tarz gelinliklerde; küpe, bilezik, yüzük veya saç aksesuarı kullanabilirsiniz. Küpe seçiminizde dikkat etmeniz gereken nokta ise gelinliğinizin yakasında işlemeleri göz önüne alarak tercih yapmak. Sade taşsız yakalarda ise gösterişli bir küpe tercih edebilirsiniz. Taşlı işlemeli yakalarda ise kullanacağınız gösterişli küpeler göz yorabilir. 
 

Kalın Askılı Gelinliklerde Mücevher Seçimi

Bu model gelinliklerde ne kolye ne de sallantılı bir küpe tercih etmelisiniz. Küçük inci küpe ya da gelinliğinizde kullandığınız taş ile uyumlu mücevher seçmek daha doğru bir tercih olacaktır. 

 

 

Düşük Omuzlu Gelinliklere Uygun Mücevher Seçimi

Omuzlarınızın ön plana çıkması açısında kolye takmanızı öneririz. V yaka düşük omuzlu gelinliğe hafif sallantılı küpeler çok yakışırken, düz yaka düşük omuzlu gelinliğe daha minimal küpeler tercih edebilirsiniz. 

 

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı