Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı
Certified Diamond
Koçak'tan
Pırlanta Güvencesi

Certified Diamond, sahip olduğunuz Koçak pırlantaların kalite ve orijinalliğini güvence altına alır. Siz de pırlantanıza özel Certified Diamond kodunu kullanarak web sitemizden dilediğiniz an eşleşme kontrolü yapabilirsiniz.

Ürününüz Doğrulandı Gerçek Bir Koçak Mücevherine Sahipsiniz

Certified Diamond

Mücevherinize ait özellikler

Koçak Blog

Farklı Karatlar Parmağımızda Nasıl Durur ?

Eşsiz güzelliğe sahip değerli taşlar, onu taşıyan kişiyle birlikte bütünleşir ve mükemmelleşir. Bu nedenle beğendiğimiz veya tercih ettiğimiz değerli taşların güzel görünebilmesi için taş ve parmak boyutları arasında yakaladığı uyum çok önemlidir. Taş seçimi de; boyutu, şekli veya yerleşimi nedeniyle zor bir seçimdir.

Kesim, karat ve renk gibi ölçülerin etkilerini bilmek bu seçimi sizler için daha kolay bir hale getirebilir.

Parmak Boyutu

Yüzük seçiminden önce parmak boyutunuzu iyi bilmeniz ve tercihinizi parmak boyutunuza göre yapmanız çok doğru olacaktır. Parmaklarınız eğer kısa veya yeteri kadar uzun değilse uzatılmış, zümrüt veya oval kesimli taşları tercih etmeniz gerekmektedir. Böylelikle bu taş tercihleri parmaklarınızın daha uzun ve çekici görünmesine yardımcı olur. Diğer bir yönden de parmaklarınız uzunsa yuvarlak kesim ve yüksek karat taşları tercih etmeniz daha doğru bir kullanım tercihi olacaktır.

 

Bant Genişliği

Daha ince bir bant genişliği taş kesiminin parmakta daha büyük görünmesini sağlar. Bunun nedeni ise daha zarif bir bandın tüm dikkatleri üzerindeki taşa çekmesidir. Daha kalın bir bant genişliği ise büyük taş kesiminin daha küçük görünmesine neden olacaktır.

Bant seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer unsur ise parmağınızın boyutu olacaktır. Açısı daha fazla geniş olan bant seçimleri küçük parmakta daha kaba bir görüntünün ortaya çıkmasına yol açabilir. Bunu göz önünde bulundurarak tercihinizi yapmanız çok önemlidir.

 

Taş Boyutu

Pırlanta taş almaya karar verdiyseniz, tercih etmeniz gereken karat ölçüsü konusunda da bilmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor. Öncelikle tercih edeceğiniz karat ölçüsü bütçeniz, parmak genişliğiniz ve montür şekliyle eş değer olmalıdır. Eğer bütçenizde kararsızsanız size şu bilgiyi verebiliriz; pırlanta yüzüğün takılacağı parmak ne kadar ince ve küçük olursa üzerindeki pırlanta daha büyük görünecektir. Eğer pırlanta yüzüğü takacağınız parmağınız kalın ve dolgunsa, daha büyük karat ölçülerini tercih etmeniz doğru olacaktır.

Bununla birlikte pırlantanın karat ağırlığı iki unsur ile belirlenmelidir: Bunlardan ilki pırlantanın “mm” ölçüsünde uçtan uca genişliği, diğeri ise pırlantanın kesim kalitesidir. Siz de eşsiz kalitedeki pırlanta yüzükleri en uygun fiyata keşfetme isterseniz kocak.com.tr’yi ziyaret edebilirisiniz.

 

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı