Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı
Certified Diamond
Koçak'tan
Pırlanta Güvencesi

Certified Diamond, sahip olduğunuz Koçak pırlantaların kalite ve orijinalliğini güvence altına alır. Siz de pırlantanıza özel Certified Diamond kodunu kullanarak web sitemizden dilediğiniz an eşleşme kontrolü yapabilirsiniz.

Ürününüz Doğrulandı Gerçek Bir Koçak Mücevherine Sahipsiniz

Certified Diamond

Mücevherinize ait özellikler

Koçak Blog

Evlilik Teklifinde Tektaş Tercihi Nasıl Olmalı ?


 

Hayatımızın belki de en önemli anlarından biri de evlenme teklif edeceğimiz o gündür. Çünkü bir ömür birlikte yaşamak için “evet” diyeceğimiz ve tarif edilemez duygulara bürüneceğimiz o an hepimiz için unutulmazdır. Bu unutulmaz anın en heyecan verici kısmı ise evlilik teklifi için seçeceğimiz tektaş yüzüktür. Evet, bu hayalleri süsleyen o an için nasıl bir tektaş almalıyız?

Tektaş satın almadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktaları KOÇAK olarak sizler için derledik…

ÖNCELİKLİ OLARAK YÜZÜĞÜNÜZÜN DEĞERLİ METALİNİ SEÇMELİSİNİZ

Tektaş modelinizi seçmeden önce karar vermeniz gereken ilk şey; değerli taşınızın yer alacağı değerli metali seçmek olacaktır. Çünkü partnerinizin kişiliğini ve tarzını yansıtacak değerli metal aynı zamanda da mücevherin görünümünü de etkileyecektir. Bu nedenle değerli metalleri tanımanız ve seçim yapmanız çok önemlidir.

Platin; altından 30 kat daha nadir ve en güçlü mücevher metalidir. Bu da onu daha pahalı hale getirir. %90 ila 95 oranında saftır ve alerjik reaksiyonlara da neden olmaz.

18 ayar altın; dünyadaki en değerli metallerden biridir. 24 ayar altın günlük kullanım için fazla yumuşak olduğu için pırlanta ve alyans seçimlerinde 18 ayar altın daha çok tercih edilmektedir. %75 altın ve %25 rengini belirleyen diğer alaşımlardan oluşmaktadır. Sarı renk bakımından zengin olan bu metal, platinden daha ekonomik bir sınıfta yer almaktadır.

14 ayar altın; en çok tercih edilen bu ayar %58,3 altın ve %41,7 saf alaşımlardan oluşmaktadır. Bu da onun en dayanıklı aynı zamanda fiyat ve renk bakımından en uygun sınıfta tutmaktadır.

PIRLANTA SEÇİMİNİZ DEĞERLİDİR

Tektaşımızın metalini belirledikten sonra bir diğer seçim yapmamız gereken noktada ise pırlantamız olacaktır. Pırlanta seçiminde taşın kesimi, rengi, berraklığı ve karat ağırlığı en kritik unsurlar arasında yer almaktır. Bu nedenle pırlanta seçiminde birçok farklı faktör önümüze çıkabilir. Bu nedenle pırlanta tercihinizde partnerinizin istek ve beklentileri çok önem arz etmektedir. Çünkü bazı kişiler daha berrak bir taş olmasını taşın karatına tercih ederken, bazı kişiler ise taşın karatına daha fazla değer vermektedir.

Bu nedenle değerli taşlar hakkında bilgi edinmenizi sağlayacak aşağıda yer alan kılavuzu incelemeniz faydalı olacaktır.

Renk;
Elmasların barındırdığı renk, değerini belirleyen önemli bir unsurdur. Genellikle elmaslar sarı ve kahverenginin düşük tonlarıyla görülür. Bunlar haricinde renksiz ve berrak olan elmaslar nadir olanlardır.

Berraklık;
Berraklık, elmasın dış kusurlarının ne kadar giderildiğiyle alakalıdır. Elmaslar kendi aralarında işlenme bakımından uzman derecelendiriciler tarafından derecelendirilir. En yüksek dereceler kusuru en az olan veya hiç kusurlu olmayan elmaslara verilir.

Karat;
En küçük karat birimi olan 0,50 karat (ct), 0,20 grama eşit gelmektedir. Karat değeri yüksek olan daha değerlidir gibi bir durum söz konusu değildir. Taş rengi ve berraklığı değerini birçok açıdan belirlemektedir.

YÜZÜK ÖLÇÜNÜZÜ BELİRLEYİN

Evlilik teklifi sırasında partnerinize takacağınız yüzüğe karar verdiyseniz şimdi de göreviniz doğru ölçülerde o yüzüğü satın almak olacaktır.

Özellikle evlilik teklifi sırasında partnerinizin parmağına taktığınız yüzük kolayca kaymalı aynı zamanda da parmağından düşmemelidir. Yapacağınız evlilik teklifleri sürpriz olduğu için bu sizi biraz zorlayabiliriz. Peki yüzük ölçüsünü nasıl alabilirsiniz? Size vereceğimiz bazı bilgiler işinizi kolaylaştırabilir…

Partnerinizin Arkadaşlarından ve Ailesinden Yardım Alın!
Partnerinize yakın ve onu tanıyan birine sorduğunuz takdirde bu bilgiye sahip olma ihtimalini göz önünde bulundurabilirsiniz. Ya da bu konu hakkında başka konular üzerinden bilgi toplamasını rica edebilirsiniz.

Uyurken Ölçü Alın!
Yanıltıcı bir payı olsa da işe yarayan bir yöntemdir. Partneriniz derin uykudayken ip yardımıyla parmak ölçüsünü alabilirsiniz.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı