Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı
Certified Diamond
Koçak'tan
Pırlanta Güvencesi

Certified Diamond, sahip olduğunuz Koçak pırlantaların kalite ve orijinalliğini güvence altına alır. Siz de pırlantanıza özel Certified Diamond kodunu kullanarak web sitemizden dilediğiniz an eşleşme kontrolü yapabilirsiniz.

Ürününüz Doğrulandı Gerçek Bir Koçak Mücevherine Sahipsiniz

Certified Diamond

Mücevherinize ait özellikler

Koçak Blog

Eşime Pırlanta Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim ?Mücevherler, tarih boyunca insanlar için birçok anlam ifade etmiştir. 30 bin yıl kadar öncesinde Paleolitik Çağ’da mücevher olmasa da takı insanlar tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Eski kavimlerin yaşadığı bölgelerde yapılan arkeolojik kazılarda, hayvan kemiklerinden ve doğadaki normal malzemelerden yapılmış, insanlar tarafından kullanılmış birçok takı bulunmuştur. M.Ö. 4.000’li yıllardan sonraki döneme ait olduğu öğrenilen, tam anlamıyla değerli madenlerin işlenebilmesi ve değerli süs taşlarının şekillendirilmesiyle birlikte Mezopotamya, Mısır ve Anadolu’da mücevher takılara rastlanmıştır. Genellikle mezarlarda bulunan bu takıların, insanların inançları ve davranışları hakkında birçok detaylı bilgiyi bize veriyor. 

Pırlantanın Anlamı 
Gücün ve iradenin bir simgesi olarak görülen bu takılar zaman geçtikçe sevgi ve bağlılık gibi anlamlar kazanmıştır. Geçtiğimiz bin yıl içerisinde birçok kral ve prens, sevdikleri kadınlara özel ve anlamlı bir hediye vermek için değerli madenleri ince işleyip, değerli taşlarla birleştirip yüzük haline gelmesini sağlamışlardır. Yüksek mevkii sahibi insanların yaptığı davranış varlıklı insanların da ilgisini çekmiştir. Zamanla halk tarafından da ilgi duyulan bu fikir, tektaş pırlantanın günümüze kadar özel anların simgesi olarak gelmesini sağlamıştır. 

Siz de eşinize onu özel hissettirecek bir pırlanta arıyorsanız, her şeyin kusursuz olması için dikkat etmeniz gereken noktaları sizlerle paylaşıyoruz:

Yüzük Ölçünüzü Belirleyin
Evlilik teklifinden sonra yüzüğü parmağa taktığınızda kolayca kaymalı aynı zamanda da parmaktan düşmemelidir. Çift birlikte yüzük alışverişi yapıyorsa bu seçim kolay olacaktır. Ancak teklif sürpriz olduğunda bu durum zorlaşacaktır.

Partnerinize sürpriz bir evlilik teklifi yapmayı planlıyorsanız size vereceğimiz bilgiler işinize yarayabilir:

Partnerinizin Arkadaşlarından ve Ailesinden Yardım Alın
Partnerinize yakın ve onu tanıyan birine sorduğunuz takdirde bu bilgiye sahip olma ihtimalini göz önünde bulundurabilirsiniz. Ya da bu konu hakkında başka yollar üzerinden bilgi toplamasını rica edebilirsiniz.    

Uyurken Ölçü Alın
Partneriniz derin uykudayken ip yardımıyla parmak ölçüsünü alabilirsiniz. Yanıltıcı bir payı olsa da işe yarayan bir yöntemdir. 

Değerli Taş Seçimi
Değerli taşın kesimi, rengi, berraklığı ve karat ağırlığı kritik unsurlardandır. Elmas seçiminde birçok farklı unsur önünüze çıkabilir. Kimileri daha berrak bir taş olmasını, taşın karat olarak büyüklüğüne tercih eder. Kimileri de daha büyük taşları, elmasın berraklığına tercih edebilir. Seçeceğiniz taşın satın alımı, eşinizin istekleri doğrultusunda da gerçekleşebilir. Değerli taşlar hakkında bilgi edinmeye yönelik kısa bir kılavuz:

Renk
Elmasın barındırdığı renk, değerini belirleyen önemli bir unsurdur. Genellikle elmaslar, sarı ve kahverenginin düşük tonlarıyla görülür. Bunlar haricindeki renksiz ve berrak olan elmaslar nadir olanlardır.

Berraklık 
Berraklık, elmasın dış kusurlarının ne kadar giderildiğiyle alakalıdır. Elmaslar kendi aralarında işlenme bakımından uzmanları tarafından derecelendirilir. En yüksek dereceler, kusuru en az olan veya hiç kusurlu olmayan elmaslara verilir.

Karat
En küçük karat birimi olan 0,50 karat (ct), 0,20 grama eşit gelmektedir. Karat değeri yüksek olan daha değerlidir gibi bir durum söz konusu değildir. Taş rengi ve berraklığı değerini birçok açıdan değiştirmektedir. 

Değerli Metal Seçimi
Tektaş yüzüklerde kullanılan taşın yanı sıra taşın üzerinde bulunduğu metal de önemlidir. Kullanılan metal cinsinin tasarıma kattığı kişiliğin yanı sıra desteklediği mücevherin görünümünü de geliştirecektir.

En değerlilerinizi özel hissettirmek için en özenle işlenmiş muhteşem pırlantalar en iyi tercih olacaktır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı