Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı
Certified Diamond
Koçak'tan
Pırlanta Güvencesi

Certified Diamond, sahip olduğunuz Koçak pırlantaların kalite ve orijinalliğini güvence altına alır. Siz de pırlantanıza özel Certified Diamond kodunu kullanarak web sitemizden dilediğiniz an eşleşme kontrolü yapabilirsiniz.

Ürününüz Doğrulandı Gerçek Bir Koçak Mücevherine Sahipsiniz

Certified Diamond

Mücevherinize ait özellikler

Koçak Blog

En Yakın Arkadaşların Gözde PırlantalarıZor zamanlarda ya da en mutlu olduğu anlarda… Pırlanta, en yakın arkadaşa olan sevginin ve bağlılığın sonsuza kadar süreceğinin göstergesi olabilir. Üstelik doğru bir pırlanta seçimi yapılarak en yakın arkadaşlar arasındaki bağlar kuvvetlendirilebilir.

Pırlanta deyince akla her ne kadar aşk kavramı gelse de yakın arkadaşlar arasında da pırlanta hediye tercihi çok fazla yapılmaktadır. Binlerce şık ve zarif model pırlanta takı arasından en yakın arkadaşlara uygun bir seçim yapmak her zaman daha kolay olacaktır. En yakın arkadaşlar arasındaki samimiyet, birbirleriyle ilgili birçok özel alanda bilgi sahibi olmalarını sağlar. Bu da hediye edilecek pırlantanın daha kolay seçilmesine her zaman yardımcı olur.

Ama bu tercihlerinizde şık ve gösterişli tasarımlara yönelmektense daha zarif, klasik olmayan, renkli değerli taşlara sahip bir pırlanta seçimi en yakın arkadaşlar için daha uyumlu seçimler arasında yer alabilir.

EN ÖZEL HİKAYELERİN EN DEĞERLİ TAŞI

Elmas basit bir taş gibi görünse de oluşumu ve dayanıklılığı açısından dünyadaki en değerli minerallerdendir. Öyle ki elmasların, dinozorların yaşadığı dönemlerden çok önce oluştuğu hatta varlıklarının dünyadaki yaşamın başladığı zamana kadar gittiği tahmin edilmektedir. Gökyüzündeki birçok yıldızdan daha yaşlı olan bu değerli taşın en genç olanının, 900 milyon yaşında olduğu düşünülüyor. Elmas, tek bir elementten oluşan (karbon) tek değerli madendir. Oldukça sert bir yapıya sahip olan elmas, yüzyıllar önce şekillendirilemediği için kutsal ve koruyu olarak görülmekteydi. Eski zamanlarda koruyucu, şifa veren bir değerli taş olarak görülen elmas, zamanla bu özelliklerini yitirerek aşkın ve bağlılığın bir simgesi olarak görülmeye başlandı.

Milyonlarca yıllık yolculuğu ve dayanıklılığı ile sevginin ve bağlılığın simgesi haline gelen elmas, en yakın arkadaşa ve kalple bağlı olunan hayat arkadaşlarına verilebilecek en anlamlı hediye olabilir.

Marilyn Monroe, pırlantalara olan düşkünlüğüyle bilinirdi. Parmaklarını, bileklerini elmaslarla doldurup kameralar önünde poz vermekten çok hoşlanırdı. Hatta şarkılarında bile pırlanta birçok kez geçer. Marilyn Monroe’nin ve diğer tüm kadınların elmaslara olan bu düşkünlüğünün altında birçok sebep yatıyor. Elmaslar doğada eşi benzeri bulunmayan bir taştır ve çok uzun serüvenden büyük emeklerle bugünlere gelmiştir. Elmaslar, tıpkı kar taneleri gibi birbirlerine benzemezler, farklıdırlar. Bu da onları kendine has ve özel kılar. Elmas alınan bir kişiye sadece bir hediye verilmez, aynı zamanda onun eşsiz, özel ve değerli olduğu ifade edilir. En parlak elmas kadar ışık saçan her kadın, daima en güzeline layık…

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı