Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı
Certified Diamond
Koçak'tan
Pırlanta Güvencesi

Certified Diamond, sahip olduğunuz Koçak pırlantaların kalite ve orijinalliğini güvence altına alır. Siz de pırlantanıza özel Certified Diamond kodunu kullanarak web sitemizden dilediğiniz an eşleşme kontrolü yapabilirsiniz.

Ürününüz Doğrulandı Gerçek Bir Koçak Mücevherine Sahipsiniz

Certified Diamond

Mücevherinize ait özellikler

Koçak Blog

En Güzel Doğum Hediyeleri

Batı Roma krallığının önde gelen ve söz sahibi yöneticilerine, yılbaşı ve bayramlarda saygı nişanesi anlamıyla, Sağlık Tanrıçası Strenia’nın ormanlarından toplanan mine çiçeğinin dalları gönderilirmiş. Aynı zamanda bu dallardan sağlıklı bitki çaylarının yapıldığı da kaynaklarda belirtilmektedir. Latin dilinde yılbaşı ve bayram hediyesi anlamına gelen ‘’Strena’’, ‘’Etrenne’’ sözcükler, hediyenin tarihteki yerinin bu şekilde anılmasına sebep olmuştur.

Sevginin ve bağlılığın bir ifadesi olarak yüzyıllar boyunca özel günleri taçlandırmak üzere hayatımızda olan hediye, zamanla toplumların yaşam şekillerine göre değişiklik kazanmıştır. Yıllar geçtikte evlilik tekliflerinde tek taş pırlanta kullanılmasının neredeyse zorunlu hale gelmesi, sevgililer gününde ve yıldönümlerinde pırlanta mücevher takıları buna örnek olarak verebiliriz.

Dünyaya bir yeni bir yaşam, yeni bir nefes getiren annelerin doğumları da en az diğer özel günler kadar değerlidir. Geleneklerimizde yeni doğan bebeğe altın, altın künye veya maşallah takılır. Nazar boncuklarının, kurdelelerin eşlik ettiği altın ve maşallah bebeğin yatağında bulunan altın yastığına iliştirilir. Her ne kadar geleneklerimizde bebek için genellikle gram altın tercih edilse de birçok aile üyesi yeni doğan bebeği görmeye gittiğinde ne hediye edeceğini bilemez. Bebeğe altın takılırken, hayatının bolluk ve refah içinde geçmesi dilenir. Bu özel gün için birbirinden güzel yeni doğum takıları için önerilerimize ulaşabilirsiniz.

Anlamlı Kolye Uçları

Boyun kısmında rahatsız etmeyecek kadar ince sarı altın zincir ucunda elmaslarla süslenmiş bebek figürüne sahip kolye, sevdikleriniz için tatlı mı tatlı bir doğum hediyesi olacaktır.

Bebek İçin Altın

Klasik yuvarlak altın yerine bebek için nazar boncuklarıyla süslenmiş, geometrik şekilli ve yazı detaylı altın seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

Bebek İçin Renkli İğneler

Bebek için takacağınız bir altın iğne arıyorsanız, birbirinden tatlı renkli charmlarla süslenmiş 14 ayar altın iğne seçeneklerimizden yararlanabilirsiniz. 

İsimli Bileklikler

Altın’ın barındırdığı anlamlarının yanı sıra, asırlardır kullanan kişiye şans ve güç kazandırdığı yönünde inanışlar vardır. Yeni doğan bebekler veya anneleri için özel olarak yaptıracağınız isimli altın bileklikler ile farklı bir hediye tercih edebilirsiniz. Çiçek ve böcek desenli farklı renklere sahip, ince zincirli bileklikler de güzel bir seçim olacaktır.

Altın Künye

Altın künye de bebeğe takılabilecek hediyeler arasındadır. Altın bir plaka üzerine yazdırılacak isim ve doğum tarihi ile gram altına alternatif olarak tercih edilebilir. Herhangi bir kimyasal maddeyle kaplamaya sahip olmayan bu altın bileklikler, dış etkenlerden dolayı oluşabilecek aşınmaların önüne geçerek bebekler için oluşabilecek sağlık problemlerinin önüne de geçer.
 
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı