Certified Diamond
Koçak'tan
Pırlanta Güvencesi

Certified Diamond, sahip olduğunuz Koçak pırlantaların kalite ve orijinalliğini güvence altına alır. Siz de pırlantanıza özel Certified Diamond kodunu kullanarak web sitemizden dilediğiniz an eşleşme kontrolü yapabilirsiniz.

Ürününüz Doğrulandı Gerçek Bir Koçak Mücevherine Sahipsiniz

Certified Diamond

Mücevherinize ait özellikler

Koçak Blog

El Şeklinize Göre Pırlanta Seçimi

Pırlanta modasının ve trendlerinin yükselişte olduğu bu dönemlerde her kadının kendine özgü bir pırlanta modeli bulması oldukça kolaylaştı. Fakat pırlanta seçimi yaparken dikkatli olunmaması veya fiziki özelliklere uyum sağlayamayan modellerin tercih edilmesi bazı problemleri de beraberinde getirmektedir. Özellikle pırlanta seçiminde sadece karat ölçüsüne takılmak çok yanlış bir davranış biçimi olabilir. Oysa ki parmak şeklinize göre pırlanta seçimi, karat seçimi kadar önemlidir.

Pırlantalar arasında yer alan onlarca kesim ve model içerisinden seçim yapmak oldukça zor. Her ne kadar zevkinize göre seçim yapıyor olsanız bile parmak şeklinize göre seçim yapmak, aldığınız yüzüğü parmağınızda çok daha iyi göstermenizi ve şıklığınızı daha kolay tamamlamanızı sağlayabilir. 

 

Kısa Parmaklara Uygun Tek Taş Seçimi

Eğer parmak yapınız standart bir el ölçüsüne oranla küçükse pırlanta seçiminize oldukça dikkat etmelisiniz. Özellikle kısa tip parmaklarda taşın küçük veya uzun olması, parmakları uzun göstermek için ideal bir ölçüttür. Eğer parmaklarınız kısaysa seçim yapacağınız yüzükler baget, oval, markiz kesimler olmalıdır. Bunun yanı sıra; kemeri dar olan tektaşlar da parmaklarda uzunluk illüzyonu yaratacaktır.

Eğer kalın parmaklara sahipseniz daha ince yüzükleri kullanmanızda fayda vardır. Aynı zamanda büyük taşlı yüzükler, parmaklarınızdaki bazı kusurları gizlemek için de kullanabileceğiniz modellerden biridir.

 

 

Uzun Parmaklara Uygun Tek Taş Seçimi

Uzun parmaklara sahip olan kadınlar pırlanta yüzükler konusunda en şanslı kişiler olarak tanımlanabilir. Hemen hemen her tür kesim tektaş modelleri, özellikle uzun parmaklı kadınlara çok yakışacaktır. Uzun parmaklara sahip olmanın bir diğer avantajı ise taşınızı istediğiniz büyüklükte seçebiliyor olmanızdır. Prenses veya yuvarlak kesim tektaşlar, uzun parmaklara en çok yakışan modeller arasında yer almaktadır. Markiz, radyan gibi kesimler ise uzun parmaklar için önerilmeyen nadir kesimlerdendir. Bu yüzden sadece bu kesim türlerinden uzak durmanız sizin için tektaş seçiminde yeterli olacaktır.

 

 

İnce Parmaklara Uygun Tektaş Seçimleri

Bu tip parmaklar için tektaş seçimi yaparken, tektaşın çok büyük olmamasına dikkat edilmelidir. Özellikle kemeri geniş, küçük taşlı bir yüzükler parmaklarınızın daha ince gözükmesine yardımcı olur. Yuvarlak, zümrüt, prenses gibi modeller bu tip parmaklar için uygun kesimli yüzükler sınıfında yer almaktadır. Radyan ve kalp kesimli yüzükler ise ince parmaklar için uygun olmayacaktır. 

 

 

Kalın Parmaklara Uygun Tektaş Seçimi

Bu tip parmak yapısında eğer parmak genişliği varsa, kemeri dar ve küçük tektaşlardan mutlaka uzak durmalısınız. Çünkü bu tarz tektaşlar parmaklarınızı olduğundan daha kalın gösterecektir. Asimetrik ve açılı kesimler de geniş parmakların tercih edebileceği modeller arasında bulunur. Bu tip parmaklar uygun olan yüzükler; yuvarlak, oval veya dikdörtgen olacaktır. 

 

 

Küçük Ellere Uygun Tektaş Seçimi

Küçük ellerde, ellerinizin küçüklüğü ile orantılı olarak küçük tektaş seçimleri yapılmalıdır. Radyan, yatay markiz, yuvarlak tektaşlar bu tip eller için önerilir.

 

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı