Ücretsiz Sigortalı Kargo | Ömür Boyu Koçak Garantisi
Certified Diamond

Koçak'tan
Pırlanta Güvencesi

Certified Diamond, sahip olduğunuz Koçak pırlantaların kalite ve orijinalliğini güvence altına alır. Siz de pırlantanıza özel Certified Diamond kodunu kullanarak web sitemizden dilediğiniz an eşleşme kontrolü yapabilirsiniz.

Ürününüz Doğrulandı Gerçek Bir Koçak Mücevherine Sahipsiniz

Certified Diamond

Mücevherinize ait özellikler

Koçak Blog

Bilmeniz gereken 10 farklı pırlanta kesimiHer ne kadar pırlanta hakkında en çok konuşulan konu karat bilgisi olsa da pırlantanın kesimi de en az kalitesi kadar önemli. Gelin hep birlikte tarzınıza yakışacak pırlanta kesimlerini inceleyelim. 


1- Kalp Kesim Pırlanta
Taşınızın farklı olmasını istiyorsanız Kalp kesim pırlanta tam size göre. 
 
2- Aşer Kesim Pırlanta
Zümrüt kesime benzeyen Aşer kesim, en özel kesimlerden biridir.  Antika ve vintage seven biriyseniz tarzınızı bu kesim tektaş oldukça doğru yansıtacaktır.
 
3- Radyan Kesim Pırlanta
Radyan kesim pırlantanın en temel özelliği yuvarlatılmış kenarlara sahip olmasıdır. Radyan kesimli elmaslar dikdörtgenlik derecesine göre değişiklik göstermektedir. İstediğiniz radyan şeklini bulabilmek için, her bir pırlantayı detaylı bir şekilde incelemenizi öneririz. 
 
4- Yastık Kesim Pırlanta
Yıllardır en popüler kesimlerden biri olan Yastık kesim elmasların köşeleri yuvarlatılmıştır ve parlaklıklarını arttırmak için diğer kesimlere oranla daha geniş yüzeylere sahiptirler. Daha büyük yüzler pırlantanın berraklığını ortaya çıkarır. 
 
5- Markiz Kesim Pırlanta 
18. yüzyılda yaşayan 14. Louis tarafından tasarlanan markiz kesim, kralın sevgilisinin gülümsemesinden esinlenmesiyle ortaya çıkmış. Romantik bir hikâyesi olan kesimin özelliği taşın her iki uca doğru sivrileşmesidir. 
 
6- Damla Kesim Pırlanta
Gözyaşı damlası olarak da bilinen damla kesim pırlanta, eşsiz görünümüyle çeşitli mücevherleri popüler hale getirmiştir. Kolye, küpe gibi aksesuarlarda da oldukça şık durur. 
 
7- Oval Kesim Pırlanta
İnce ve uzun parmakları öne çıkaran Oval kesim pırlanta oldukça popülerdir. Üstelik oval kesimle birlikte pırlanta da olduğundan daha büyük gözüküyor!   
 
8- Prenses Kesim Pırlanta
Yuvarlak kesim pırlantadan sonra en popüler kesim olan Prenses model, eşsiz kesimi ile evlilik yüzüğü seçimlerinde favorilerden biridir. Şekli genellikle kare olan kesim sivri kenarlara sahiptir. 
 
9- Yuvarlak Kesim Pırlanta
En çok tercih edilen kesimlerden biri olan Yuvarlak kesim pırlanta, kesim, renk ve berraklık gibi özelliklerinin durumuna göre de daha çok ışıltı ve parlaklık verme esnekliğine sahiptir. 
 
10- Zümrüt Kesim Pırlanta
Elegant bir görüntü sevenler için uygun bir tercih olacaktır zümrüt kesim yüzükler. Dikdörtgen formunda olan bu kesimin dikey yüzeyleri olduğu için pırlantanın berraklığı oldukça ön plana çıkıyor. Zümrüt kesim her ne kadar prenses kesim kadar parlamasa da elde şık bir görünüm yaratıyor. 
 
<-Diğer blog yazılarımız için tıklayın->
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı
E-Bültene Abone Ol
E-Bültene Abone Ol

E-Bülten listemize abone olarak yeni ürünler, kampanya ve fırsatları takip edebilirsiniz.

Fırsatları Kaçırma
Fırsatları Kaçırma

E-Bülten listemize abone olarak yeni ürünler, kampanya ve fırsatları takip edebilirsiniz.