Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı
Certified Diamond
Koçak'tan
Pırlanta Güvencesi

Certified Diamond, sahip olduğunuz Koçak pırlantaların kalite ve orijinalliğini güvence altına alır. Siz de pırlantanıza özel Certified Diamond kodunu kullanarak web sitemizden dilediğiniz an eşleşme kontrolü yapabilirsiniz.

Ürününüz Doğrulandı Gerçek Bir Koçak Mücevherine Sahipsiniz

Certified Diamond

Mücevherinize ait özellikler

Koçak Blog

Sezonun Modasını Yansıtan Mücevher Önerileri


2021 mücevher modasının nereye doğru evirileceği merak konusu haline geldi. Takı trendleri zamanın aşımına uğrayan sürekli kendini yenileyen bir durumdadır. Dünyaca ünlü markalar, ünlü isimlerle birlikte mücevher modasını her yıl değiştiriyor. 


 

Kalın Zincirler

2020 yılının bahar aylarında mücevher trendlerinde ön plana çıkan sarı altın renkli kalın zincirler, 2021 yılıyla birlikte daha kalın zincirlerle ve tasarımlarla karşımıza çıkacaktır. Sarı altın rengin ve beyaz altın rengin de bir arada kullanıldığı zincir tasarımlar mücevher severlerin ilgi odağı oldu. 

Özellikle kolye takılarda kullanılan zincir trendinin bahar aylarında ön planda olması bekleniyor. Ataç şekilli birbirine geçen zincir kolye modellerin yanında karışık değerli metallerle tasarlanmış metal küpelere olan ilgi de 2021 yılında artacaktır.

Mücevherde İnci Trendi

Ağır tasarımlara sahip zincir modellerin dışında alternatif isteyen mücevher tutkunları 2020 yılında trendlere giren inci mücevher tasarımlarını tercih edebilir. Eski inci mücevher modasındaki tasarımlardan ziyade değişime uğrayan inci mücevherler takılar, uzun, saçaklı ve aykırı tasarımlarıyla ön plana çıkıyor. 
Sarı altın ile beraber kullanılan inci küpe ve bileklik tasarımlarını, 2021 yılı mücevher trendinde çok sık göreceğiz.
 

Tek takı Trendi

Takı trendleri, içerisinde büyük değişimlerin yanında küçük değişiklerle beraber tekrarları da barındırıyor. Tek inci, tek zincir, tek zincir ve inci, sıralı elmas gibi birçok tasarımla 2020 yılında kullanılan tek kulakta kullanılan küpeler 2021 mücevher trendinde de yer bulacak.


 

Zengin Bileklik Tasarımları 

Birbirine geçen rose metal bilezikler, sık işlenmiş zincirlerin üzerinden sarkan tek tek taş bilezikler, büyük bir metal plakayı andıran sarı altın ve beyaz altın bilezikler… Her yıl zengin tasarım seçenekleriyle mücevher tutkunlarının tercihine sunulan bilezik modelleri bu yeni yılda da muhteşem kombinlerin tamamlayıcısı olacak.
 

Kübizm Akımının Takı Trendlerine Yansıması

20.yüzyılın başlarında doğmuş bu sanat akımı, 20. Yüzyılda tüm alanlarda etkisini göstermeye başlamıştır. Ağır metal görünümlü, geometrik tasarımlar ve hurda benzeri modern tasarımlarla yapılan bilezik ve küpe modelleri 2020 yılında kendini göstermeye başlamıştı. Yeni yılda da bu tasarımların daha da büyük boyutlar kazanarak yer alacağını söyleyebiliriz.

Modern ve teknolojik yaşamın giderek arttığı günümüz dünyasında, özellikle moda ve sanat alanında daha doğal tasarımların ön plana çıkmasıyla mücevher tutkunlarının beğenileri yönde ilerledi. 2020 yılında doğal görünümlü incilerle yapılan küpe tasarımlarını, geometrik şekilli bileklik, kolye ve küpe tasarımlarını bunlara örnek olarak verebiliriz.
 

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı