Ücretsiz Sigortalı Kargo | Ömür Boyu Koçak Garantisi
Certified Diamond

Koçak'tan
Pırlanta Güvencesi

Certified Diamond, sahip olduğunuz Koçak pırlantaların kalite ve orijinalliğini güvence altına alır. Siz de pırlantanıza özel Certified Diamond kodunu kullanarak web sitemizden dilediğiniz an eşleşme kontrolü yapabilirsiniz.

Ürününüz Doğrulandı Gerçek Bir Koçak Mücevherine Sahipsiniz

Certified Diamond

Mücevherinize ait özellikler

Koçak Blog

Renkli Pırlantalar ve Anlamları

Doğanın bize sunduğu eşsiz zenginliklerden biri olan değerli taşların bizler için vazgeçilmez bir yeri var. Pırlanta da bu zenginliklerden biri. Tasarımlarla buluşan renkli ve değerli mücevherler, simgeledikleri enerjiyi yansıtıyorlar. 

Zümrüt Yeşili 
Bolluğun ve bereketin simgesi olan zümrüt, yeşil rengiyle kalp çakrasına etki ederek kişiye huzur ve dinginlik sağlar. Enerji taşı olarak da bilinen zümrüt; fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak da dengede kalmanızı sağlar. 

Yakut Kırmızısı 
Aşk, cesaret ve zaferin simgesi haline gelmiş olan yakut, takan kişinin kendisini daha enerjik hissetmesini sağlar. Yakut geçmişten günümüze aşkın en iyi habercisi olmuştur. Yakut kırmızısının bir diğer anlamı da ateş demektir, tutku demektir ve arzunun ta kendisidir diyebiliriz.  Yakut cesaretin ve zaferin de simgesi olduğu için kralların ve sultanların gözde mücevheri olmuştur. 

Safir Mavisi
Zarafet, dürüstlük ve sadakatin taşı olan safir, çok eski zamanlardan bu yana ciddiyetin ve bağlılığın simgesi olarak da görülmektedir. Bu nedenle, dürüstlüğün ve güvenin göstergesi olarak uzun yıllar nişan yüzüklerinde safir kullanılmıştır. Örneğin Prenses Diana’nın nişan yüzüğü de safirdir. Geçmişten günümüze gelen inanışlara göre safir, tılsımlı bir taş olarak tanınıyor ve bereket getirdiğine inanılıyor.  

Ametist Moru 
Enerji, huzur ve mutluluk taşı olarak bilinen Ametist’in ruhu beslediğine inanılır. Asalet ve ihtişamın simgesi mor rengiyle kişiye enerji, mutluluk ve huzur verir. Enerji dolu bir taş olduğundan dolayı canlandırıcı bir etkisi vardır. Yaydığı enerji ile her zaman fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Radyasyondan, negatif enerjiden koruduğuna ve göze, kalbe iyi geldiğine inanılır. 

Sitrin Sarısı
Başarı, motivasyon ve mutluluk taşı olan Sitrin, negatif enerjiyi yok eder. Sitrin, takan kişiye başarı, neşe ve mutluluk getirdiğine inanılır. Yaratıcılık konusunda da özellikle de yazarlar için güçlü bir esin kaynağıdır. 

Garnet Kırmızısı
Yenilenmenin taşı olarak bilinen Garnet taşı, enerjiyi arttırır, karışıklıkların çözülmesine yardımcı olur ve kötülüklerden koruyan bir enerjiye sahiptir. Duygusal olarak da bağlılığı, dürüstlüğü ve umudu güçlendirdiğini düşünülür. 

Peridot Yeşili
Sevecenliğin taşı olarak bilinen Peridot’un, yenilenmeye yardımcı olduğuna, bolluk ve bereket getirdiğine inanılır. Strese karşı iyi bir koruyucudur. Kullanan kişiyi kötü duygulardan arındırır ve duygu dengesini sağlamasına yardımcı olur. 

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı
E-Bültene Abone Ol
E-Bültene Abone Ol

E-Bülten listemize abone olarak yeni ürünler, kampanya ve fırsatları takip edebilirsiniz.

Fırsatları Kaçırma
Fırsatları Kaçırma

E-Bülten listemize abone olarak yeni ürünler, kampanya ve fırsatları takip edebilirsiniz.