Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı
Certified Diamond
Koçak'tan
Pırlanta Güvencesi

Certified Diamond, sahip olduğunuz Koçak pırlantaların kalite ve orijinalliğini güvence altına alır. Siz de pırlantanıza özel Certified Diamond kodunu kullanarak web sitemizden dilediğiniz an eşleşme kontrolü yapabilirsiniz.

Ürününüz Doğrulandı Gerçek Bir Koçak Mücevherine Sahipsiniz

Certified Diamond

Mücevherinize ait özellikler

Koçak Blog

Parmağınıza Göre Yüzük Seçmenin Püf Noktaları

Günlük hayatımızda, özel anlarımızda, davetlerde… Her anımıza eşlik eden ve her kadının parmağını süsleyen aksesuarlardır yüzükler. Birbirinden farklı tasarımı ve modeliyle de gerçekten göz alıcı bir etki bırakır herkeste. Kombinlerimizinde en önemli parçalarından biri olan yüzüklerimizin istediğimiz şıklığı ve etkiyi yaratabilmesi için dikkat etmemiz gereken bazı püf noktaları vardır. Bu püf noktalarından en önemlisi ise parmak yapınızı çok iyi tanımamız gerektiğidir.

Parmağımıza uyum sağlayacak otantik taşlı yüzükler, altın yüzükler, motifli yüzükler, eklem yüzükler, miminal yüzükler ve daha sayamadığımız birçok çeşit yüzük bulunmaktadır. Hayatımıza ve tarzımıza kattığımız yüzüklerin sayısı arttıkça, yüzük kullanmanın da birbirinden farklı yolları oluşur bizim için. Öncelikli olarak yüzük çeşitleri arasından yağacağımız seçimlerin zevkimize ve tarzımıza uyum sağlaması gerekmektedir. Bu kriterlerden daha önemli olan ise parmak tipinize göre yüzük seçimi yapmamız olacaktır. Parmaklarınızın yapısı, boyutu, yüzük seçimindeki en önemli etkenlerdendir. Örneğin; kısa parmaklarınız varsa ve tırnaklarınız da kısaysa büyük yüzük modelleri parmağınızı olduğundan daha kısa gösterecektir. Bunun aksine ince ve uzun parmaklarınız varsa çok ince yüzük kullanmak da yüzüğün elinizde kaybolmasına neden olacaktır. İşte bu sorunlardan yola çıkarak, hangi parmaklar için hangi yüzük seçimi yapılması gerektiğiniz sizler için hazırladık. 

 

Parmak Tipinize Göre Model Seçimi

Yüzük seçimi sırasında yapılan en büyük yanlışlardan biri de el ve parmak yapısının dikkate alınmadan model seçimi yapılamasıdır. Örneğin, kıyafet seçimlerinin vücut tipine göre seçilmesi gibi takı ve aksesuar seçimlerinin de el ve parmak tiplerine göre seçilmesi gerekmektedir. Mesela; parmak boyunuz kısaysa kalın yüzüklerden uzak durmalısınız. Hem kısa hem de kalınsa ince yüzükler tercih etmelisiniz ve parmağınıza tam oturmayan yüzükler seçmelisiniz. Çünkü ufak bir şişkinlik halinde yüzüğünüzü kullanamayabilirsiniz. 

 

 

Parmağınızı Daha İnce Gösterin

Parmaklarınızı olduğundan ince ve uzun göstermek için geometrik motiflerin işlendiği yüzükleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede ufak bir hile parmaklarınızı olduğundan daha ince ve uzun göstermiş olursunuz.

 

 

Daha Fazla Gösteriş

Parmaklarınızda istemediğiniz lekeler, dövmeler veya başka izler varsa mutlaka bunları gizleyecek modellere seçmelisiniz. Örneğin; gösterişli taşlar, renkli yüzükler tam size göre seçimler olacaktır.

 

 

Çoklu Yüzük Kullanımına Dikkat Edin

Son zamanlarda tek parmak üzerine 2,3,4 yüzük takmak moda trendleri arasında yerini aldı. Ama parmak yapınız uygun değilse bu trendi denemekten kaçınmalısınız! Örneğin; kısa parmaklara sahipseniz aynı parmak üzerinde birçok yüzük takmanız parmaklarınızı olduğundan daha da kısa gözükmesine neden olacaktır

 

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı