Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı
Certified Diamond
Koçak'tan
Pırlanta Güvencesi

Certified Diamond, sahip olduğunuz Koçak pırlantaların kalite ve orijinalliğini güvence altına alır. Siz de pırlantanıza özel Certified Diamond kodunu kullanarak web sitemizden dilediğiniz an eşleşme kontrolü yapabilirsiniz.

Ürününüz Doğrulandı Gerçek Bir Koçak Mücevherine Sahipsiniz

Certified Diamond

Mücevherinize ait özellikler

Koçak Blog

İnternetten Pırlanta Alınmalı Mı ?İçerisinde bulunduğumuz teknoloji çağıyla birlikte alışveriş alışkanlıklarımızda değişmeye başladı. Artık onlarca mağaza gezmek yerine tek bir tıkla istediğimiz alanda yer alabiliyor, dilediğimiz ürüne anında ulaşım sağlayabiliyoruz. Ama e-ticaret alanında artan çeşitlilikle birlikte hangi alanlardan daha güvenli alışveriş yapacağımız veya hangi ürünleri satın almamız gerektiği konusunda da soru işaretleri yaşıyoruz. Bunlardan biri ise “online alışveriş yaparak değerli pırlanta veya takı almalı mıyız?” sorusu.

Değerli pırlanta ve takılar her dönemin ve her kadının vazgeçilmezi olmuştur. Bu nedenle değerli taş ve takılara erişmek de teknoloji ile birlikte daha da kolaylaştırılmıştır. Bu kolaylıkların başında da e-ticaret gelmektedir. Evet, sadece online alışveriş yaparak beğendiğiniz bir pırlantayı veya takıyı güvenle satın alabilirsiniz. Ama burada dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar vardır…

Satıcı Hakkında Bilgi Edinin

Yüksek tutarlara sahip pırlanta ve takılarınızı almadan önce, nereden almanız gerektiğine karar vermelisiniz. Çünkü satıcının güvenilir ve herkes tarafından bilinir olması alışverişinizi kolaylaştıracaktır. Bunun içinde satın alma öncesinde satıcı ile ilgili durum tespiti yapmalısınız. Özellikle sektörde nasıl bir konumda olduğunu, rakipleriyle arasında nasıl farklar olduğunu tespit etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Bilgilendirme Yazılarını Okuyun

Satın alma işlemi sırasında sisteme gireceğiniz e-mail ve kişisel iletişim bilgilerinin üçüncü taraf kuruluşlarla paylaşılıp paylaşılmadığını öğrenmek için satıcının gizlilik politikalarını mutlaka incelemenizi öneriyoruz. Ayrıca değişim ve iade politikalarını dikkatlice okuyup, aldığınız ürünlerden memnun kalmadığınızda veya bu ürünlerde bir sorun oluştuğunda yetkili kişilere başvurabileceğinizden emin olmalısınız.

Resimleri Dikkatlice İnceleyin ve Belgenizi İsteyin

Satın alma işleminden önce mutlaka takıların kalitelerinden emin olmak için sitede yer alan görselleri incelemelisiniz. Ürün görünümü hakkında daha fazla detay görebilmek için de satıcıdan talepte bulunabilirsiniz. Değerli takılar hakkındaki teknik bilgilerin güvenirliliği açısından uluslararası onaylı belgeleri satın alma işlemi sırasında mutlaka talep etmelisiniz. Takıların üzerinde bulunan pırlanta ve değerli taşların büyüklüğü 0,3 karata kadarsa üreticinin sertifikası yeterli olacaktır. Eğer satın almayı düşündüğünüz taşın karatı 0,3 değerinin üzerindeyse mutlaka uluslararası geçerliliği olan bir sertifika talep etmelisiniz.

Değerli Takılarınızın Doğru Paketlendiğinden Emin Olun

Alışverişi gerçekleştireceğiniz ürüne karar vermiş olabilirsiniz ama satın alacağınız değerli takının doğru bir şekilde size ulaşacağına da emin olmalısınız.

Çünkü kargo sırasında oluşan çizikler, pırlantaların ve değerli taşlarda oluşan hasarların temel nedenidir. Bu nedenle satın aldığınız takıların gönderim koşullarını satın alım esnasında dikkatlice incelemenizi tavsiye ediyoruz. Satıcıdan nakliye sırasında oluşabilecek gevşemelere önlem olarak, mühürlenebilen veya bağlanabilen yumuşak bir poşete koyulmasını talep edebilirsiniz.

Sigorta Kapsamlarını İnceleyin

Satın alma sürecinden sonra gerçekleşecek olan aşamalarda satıcının kullanıcıya tanıdığı sigorta ve garanti koşullarını dikkatlice incelemelisiniz. Özellikle parça kaybolması, hasar görmesi ve ürünlerin çalınması hakkında sigorta şirketinden bilgilendirme alıp oluşacak sorunların önüne geçebilirsiniz.

1958 yılından bu yana eşsiz tasarımları bir arada sunan ve ismini sektöre kazıyan KOÇAK ürünleriyle tanışıp güvenli alışveriş yapmak isterseniz de sizi de kocak.com.tr’ye bekleriz.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı