Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı
Certified Diamond
Koçak'tan
Pırlanta Güvencesi

Certified Diamond, sahip olduğunuz Koçak pırlantaların kalite ve orijinalliğini güvence altına alır. Siz de pırlantanıza özel Certified Diamond kodunu kullanarak web sitemizden dilediğiniz an eşleşme kontrolü yapabilirsiniz.

Ürününüz Doğrulandı Gerçek Bir Koçak Mücevherine Sahipsiniz

Certified Diamond

Mücevherinize ait özellikler

Koçak Blog

Alyans Seçmenin Püf Noktalarını Açıklıyoruz

Binlerce alyans içerisinden elinize uygun, kullanışlı ve zevkinize uygun bir alyans bulmak hiç kolay değil. Ancak size anlatacağımız püf noktaları ile işinizi kolaylaştırabilirsiniz. 
 

Alyans Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Eşinizle birlikte uzun yıllar takacağınız alyansı seçerken ortak zevkinize hitap eden modellere bakmalısınız öncelikle. Ayrı ayrı satılan kadın ve erkek alyansları bu konuda en büyük yardımcınız olabilir. Çünkü ikili set halinde satılan alyanslar kadın ve erkek olarak kişiselleştirilmiş modellerdir ve tam olarak zevkinizi yansıtmayabilirler. 
Çift alyanslarında gelin adayları için bol taşlı ve desenli yüzükler, damat adayları için ise daha sade ve taşsız modeller yer alır. 

Kullanımı kolay ve şık görünen bir alyans seçerken, öncelikle yüzüğünüzün hangi materyalden ve ne renk olacağına karar vermelisiniz. Daha sonra parmağınıza rahat oturup oturmamasına, boyutuna, terletecek kadar sıkmamasına dikkat etmelisiniz. 

Uzun yıllar boyunca takmayı planladığınız alyansın, parmağınızdaki kan akışını kesecek kadar dar, aynı zamanda parmağınızdan düşecek kadar da geniş olamamasına özellikle dikkat etmelisiniz. 

Seçtiğiniz yüzüğün iç yüzeyinin sizi rahatsız edecek şekilde desenli olması, parmağınızı tahriş edebilir. Bu tip yüzüklerin girintili çıkıntılı olması, ellerinizi her yıkamada içerisine sabun artıklarının birikmesi kaçınılmaz bir sondur. Bu yüzden daha düz ve günlük kullanıma uygun bir alyans seçmek işinizi kolaylaştıracaktır. 

 

 

Altın Alyans Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer ki alyans tercihinizi altından yana yapacaksanız, altının hangi ayar olduğu dayanıklılık açısından büyük önem taşır. Peki, alyanslar kaç ayar olmalıdır? Altın alyans ayarları 18,22 ve 24 olur. Uzun yıllar alyansınızı kullanacağınız için sağlam olmasına dikkat etmelisiniz. 

Bundan dolayı en fazla seçeneğe sahip olan 14 ayar altın alyans modellerini rahatlıklar tercih edebilirsiniz. Bu ayardaki altınlar sert oldukları için çizilmeye veya yamulmaya karşı dayanıklılardır. 14 ayarın tek olumsuz tarafı yeteri kadar esnek olmadıkları için bu alyanslarda sonradan ölçü değişimi kolayca yapılamaz. 

18 ayar altın modelleri oldukça sağlamdır ancak üreticiler bu ayarda çok fazla ürün seçeneği sunmuyorlar. Bu ayarda genellikle sade ve desensiz modeller yer almaktadır. 

Eğer 22 ayar bir alyans satın alacaksanız; bu modellerin oldukça esnek olduğunu ve parmağınızın ölçüsü değiştiği takdirde kolaylıkla ölçü değişimi yapılabilir. Ancak bu ayardaki altınlar çizilme ve yamulmalara karşı çok dayanaklı değildir. 

24 ayar alyanslar saf altına karşılık geldiği ve çok yumuşak bir dokusu olduğu için alyans olarak neredeyse hiç üretilmiyor. Bu yüzden 24 ayar alyans alırken gerçekten 24 ayar olduğuna emin olun. 

 

Alyans Altın mı olmalı Gümüş Mü? 

Bu sorunun cevabı tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Bu konuda genel bir kural yoktur ancak geleneksel olarak altın alyansların tercih edildiğini söyleyebiliriz. 

 

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı