Pırlanta ve 14 Ayar Altın Ürünlerde Vade Farksız 3 Taksit İmkanı

Filtrele

Tema - Koleksiyon

Ürün Tipi

Maden Rengi

Fiyat Aralığı

9423 9424

1 adet ürün bulunmuştur.

Altın Şahmeran Bileklik

Türk kültüründe de kendine yer bulan şahmeran efsanesinin bileklerdeki en güzel yansıması olan ve son zamanlarda sıklıkla tercih edilen şahmeran bileklikler, farklı zevklere hitap eden tasarımlarıyla göz dolduruyor. Nesilden nesile anlatılmaya devam eden efsane gibi nesilden nesile taşınan ve eskimeyen şahmeran bileklikler, modern dokunuşları ile günümüzde de sıklıkla tercih ediliyor.

 

Alışılmadık yapısı ile dikkatleri üzerine toplayan altın şahmeran bileklikler, parmak ve bilek arasında konumlanan anlamlı simgelerle elin zarafetini ortaya çıkarıyor. Kıyafetinizi tamamlayan önemli bir unsur olmasının yanında altın yapısı ile yıllara meydan okuyan bileklikler nesilden nesile miras kalabiliyor. Gerek günlük yaşamın gerekse şık ortamların parçası olmayı başarabilen altın şahmeran bileklikler, anlamlı bir hediye olarak da sıklıkla tercih ediliyor.

 

Altın Şahmeran Bileklik Modelleri

Takı dünyasını geçmişten bugüne etkileyen mitolojik ve tarihi ögelerin en güzel örneği kabul edilen şahmeran efsanesi ve şahmeran bileklikler, kültürümüzle harmanlanmış ve parmak ile bilek arasına eklenen motifler ile yeni anlamlar kazanmıştır. Şahmeran altın bileklikler, farklı motifleri birleştiren yapısı ile her modelinde kendi zarafetini yansıtan bir hikâye ile karşımıza çıkıyor. Kalp figürlü şahmeran bileklik, şahmeran efsanesinin kendi hikayenize göre şekillenen aşkını simgelerken; nazar boncuklu şahmeran bileklik, kültürümüzde kendine sıklıkla yer bulan nazar boncuğu figürünün kötü enerjinin karşısında güzelliğin koruyuculuğunu simgeliyor. Hayatın her cephesinde sıklıkla kullanılan nazar boncuğu ve kalp figürlerini altın şahmeran bileklikler ellerinizin üzerine taşıyor. Taşıdığı güzel anlamlar ile zarif bir hediye olarak da sıklıkla tercih edilen bileklikler sunuluşuyla hikayesini daha da kişiselleştiriyor.

 

Anadolu topraklarının vazgeçilmez miras geleneğinin izlerini de taşıyan 14 ayar altın şahmeran bileklik modelleri ile zarafet nesiller arasında taşınabilir oluyor. Kullanım formunun kişisel olduğu şahmeran bileklik modelleri, şık bir akşam yemeğinin göz alıcı aksesuarı olabileceği gibi günlük koşuşturmacanın dikkat çeken parçası olarak da bilekleri süsleyebiliyor. Yüzük ve bilekliği birleştiren yapısı ile bütün eli dolduran ve takı ihtiyacını tek parçada karşılayan şahmeran bileklik modelleri zarif yapısı ve sadeliği ile de abartısız bir görünüm oluşturuyor. Kişisel zevklere göre motifler aracılığı ile çeşitlendirilen bileklikler özel günlerin de vazgeçilmezidir. Ellerin zarafetini ön plana çıkarırken farklılığı ile göz dolduran şahmeran modelleri uzun yıllar kullanıma uygun olan yapısıyla tarzınızın bir parçası olmayı bekliyor.

 

Altın Şahmeran Bileklik ve Efsanesi

Doğuda dilden dile yayılan şahmeran efsanesi, komşu coğrafyalara da sıçramış ve Anadolu topraklarında da kendine yer bulmuştur. Belinden aşağısı yılan olan bir kadın ile yeryüzü dünyasından gelen bir erkeğin aşk hikayesinin anlatıldığı şahmeran efsanesine göre güzelliği ile insanları hayrete düşürecek olan şahmeran insanlardan saklanmakta ve yer altında yaşamaktadır. Şahmeran efsanesini kadınların bileklerine taşıyan altın şahmeran bileklik, efsanenin motiflerini ve zarafetini simgelemektedir. Parmaklardan kalp yönünde bileğe uzanan ve yaz aylarının vazgeçilmezi olan altın şahmeran bilekliklerin popülerliği de doğudan batıya doğru uzanıyor. Çoğu coğrafyada aşkı simgeleyen bileklikler adını aldığı şahmeran efsanesinden yola çıkarak görünüşü ve hikayesi ile de diğer bilekliklerden ayrışıyor.

 

Geçmişten bugüne köprü olan şahmeran efsanesini parmaktan bileğe uzanan bir köprü görünümü ile yansıtan şahmeran bileklikler, birleşim noktalarında bulundurduğu motifler ile bağlayıcı yeni anlamlar ortaya çıkarıyor. Kültürün bir parçası olarak geçmişi simgeleyen altın şahmeran bileklikler, modern dokunuşu ve eskimeyen şıklığı ile günümüzde de sıklıkla tercih ediliyor. Şahmeran efsanesinin popülerliğinin eskidikçe artması ve günlük yaşamımızda sıklıkla rastlanır bir motif olması gibi şahmeran bileklikler de sıklıkla tercih ediliyor ve popülerliği zamana meydan okuyarak artıyor. Görenlerin ilgisini çeken göz alıcı altın şahmeran bileklikler keyifli bir aksesuar olmasının yanında birleştirildiği farklı figürlerle yeni hikayelere yelken açmanıza ve zarafetin bir parçası olmanıza olanak sağlıyor.

 

Altın Şahmeran Bileklik ve Özellikleri

Asırlardır kulaklarda, bileklerde, parmaklarda ve boyunda aksesuar olarak kendine yer bulan motiflerin farklı bir birleşimle elin üzerinde yer bulmasını sağlayan altın şahmeran bileklikler, parmaktan bileğe uzanan yolculuğun en güzel simgesidir. Parmak ve bileğinizin aksesuar ihtiyacını aynı anda karşılayan şahmeran bileklikler ile hem sade hem de göz alıcı bir görünüm elde etmek mümkün. Eşsiz stili ve kullanışlı yapısı ile parmaktan bileğe bütün eli süslüyor. Hem günlük kullanıma hem de gece şıklığını uygun olan modelleri ile takı koleksiyonlarının vazgeçilmez bir parçası olarak kendine yer buluyor. Birçok görünümün imza parçası olma özelliğine sahip olan altın şahmeran bileklikler hem uzun ömürlü hem de zamansız parçalar olarak yıllardır tercih ediliyor.

 

Yıllara meydan okuyan altının şıklığını şahmeran efsanesi ile bileklerde buluşturan altın şahmeran bileklikler, yıllar içinde değişen modanın sabit kalan parçalarındandır. Yüzük ve bileklik uyumunu yakalama sorununu ortadan kaldırır ve bütün görüntüsüyle kıyafetinizi tamamlar. Sahil modasının, denizin, kumun ve güneşin tamamlayıcısı olduğu gibi yaz şıklığının da bir parçası olarak sıklıkla tercih ediliyor. Bileklerin zarifliğini ortaya çıkarırken, üzerinde yer alan nazar boncuğu, kalp gibi motifleriyle farklı anlamlar taşıyan altın şahmeran bilekliklerin en önemli özelliği yıllarca sevdiklerinizin bileklerini süsleyecek bir hediye olmasıdır. Anneler gününden, sevgililer gününe birçok özel günü daha anlamlı bir hale getirmek için sıklıkla tercih edilen bileklikler, Koçak dokunuşu ile sevdiklerinizin yüzünü güldürecek…

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı